Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plynaři našli na dně Baltu 25 vraků lodí

Magazín

  8:57
MOSKVA/BERLÍN - Vraky pětadvaceti plavidel nalezli ve vodách Baltského moře budovatelé dálkového plynovodu Nord Stream, který přivede ruský zemní plyn do západní Evropy. Z dokumentace německé firmy Nord Stream AG vyplývá, že trosky nejrůznějších plavidel byly nalezeny v hloubkách několika desítek metrů v teritoriálních vodách prakticky všech okolních států.

Potápěči objevili vraky lodí - ilustrační fotka foto: Shutterstock

V ruských vodách našli potápěči dva lodní skelety v hloubce 54 a 63 metrů a rovněž dvě kotvy, které už zdobí expozici námořního muzea v Kronštadtu.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve finských vodách našli zbytky osmi potopených lodí, ve švédských devíti a navíc ještě dvanáct kotev. Dva vraky byly objeveny v hloubce kolem 40 metrů nedaleko pobřeží Dánska a čtyři u německých břehů.

Zpráva německé firmy neuvádí, z jaké doby lodní vraky pocházejí. Konstatuje pouze, že většina z nich dosud nebyla podrobena bližšímu zkoumání.

Plynovod Nord Stream začíná u ruského Vyborgu a končí v Greifswaldu na severovýchodě Německa. Je dlouhý 1124 kilometrů a do plného provozu má být uveden 8. listopadu. Jeho kapacita je 27,5 miliardy krychlových metrů plynu ročně.

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat