Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po hromadné sexuální hře otěhotnělo v Polsku pět školaček

Magazín

  13:53
OSTRÓDA - Pět školaček ve věku 14 a 15 let v polském městě Ostróda otěhotnělo po hromadných sexuálních hrátkách se svými spolužáky. Dvě z nich už dokonce porodily.

Těhotenství mladivstvých foto: Shutterstock

Zprávu se nepodařilo ověřit

Polský server zprávu o těhotných školačkách stáhl. Vedení školy totiž informace dementovalo. Omlouváme se čtenářům, s největší pravděpodobností se jedná se o takzvanou městskou legendu.

Žáci druhého stupně základní školy v severním Polsku se ve volném čase věnují svérázné zábavě. Hrají totiž hru, kterou familiárně nazývají sluníčko nebo hvězda.

"Dívky leží na podlaze v kruhu s hlavami u sebe se zavřenýma očima. Spolužáci pak s nimi střídavě souloží. Kdo vydrží nejdéle, vyhrál," vysvětlil jeden z žáků principy hry pro server TheNews.pl.

Zakázané interrupce

Potraty jsou v Polsku povoleny jen za výjimečných podmínek, zákon o interrupcích z roku 1993 patří k nejpřísnějším v Evropě.

Podle něj mohou potrat podstoupit jen ženy, které otěhotní v důsledku znásilnění nebo incestu, pokud je ohrožen jejich život či život plodu nebo pokud je plod závažně poškozený.

Sexuální hrátky vyústily v sérii nechtěných těhotenství. "Tento rok otěhotnělo v naší škole pět dívek. Dvě z nich už dokonce porodily," vyjádřila se ředitelka školy Anna Czarnocka.

V silně katolickém Polsku se často o sexu na školách ani nemluví a komentátoři v polském tisku upozorňují na to, že na základních školách není nikdo, kdo by dětem vysvětlil, že nezodpovědné oddávání se podobným hrám může přivést školáky do složitých životních situací.

Státní zástupci si také stěžují na to, že učitelé i rodiče odmítají spolupracovat při vyšetřování těchto případů. Hranice, od které mohou mít lidé legálně pohlavní styk je podle polského právního systému 15 let.

Čtěte také

Průměrný věk prvního sexuálního styku je přitom v Polsku 18,7 let. Češi nejčastěji prožijí svoji první sexuální zkušenost v sedmnácti.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...