3. května 2011 10:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Po smrti Ládina se oholil. Poprvé od útoků 11. září

Gray Weddle, středoškolský učitel, se oholil po smrti bina Ládina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gray Weddle, středoškolský učitel, se oholil po smrti bina Ládina | foto: ČTK

WASHINGTON Po teroristických útocích 11. září 2001 slíbil učitel z Washingtonu, že si nebude holit vousy, dokud nebude dopaden původce útoku, vůdce Al Kajdy Usáma bin Ládin. A až do nedělní noci Gary Weddle slovo dodržel, napsala agentura AP.

"Prvních pět minut jsem brečel a pak jsem se jich zbavil tak rychle, jak jsem dokázal," řekl padesátiletý Weddle. Vousy si prý toužil oholit celé roky, protože kvůli šedému vláknitému porostu už pomalu sám začal vypadat jako bin Ládin.

V roce 2001, když teroristé zaútočili na New York a Pentagon a zabili na 3000 lidí, působil jako učitel ve Wenatchee. První dny byl tak pohlcen událostmi, že se zapomínal oholit. A zhruba po týdnu prohlásil, že to neudělá, dokud bin Ládin nebude dopaden nebo zabit.

Čtěte také

Tehdy si ale myslel, že to potrvá tak měsíc nebo dva. Čekal skoro deset let, než se americkému komandu podařilo bin Ládina zabít v jeho úkrytu v pákistánském Abbottábádu.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz