Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po žirafě lvice. Dánská zoo uspořádala veřejnou pitvu roční samice

Magazín

  15:05
KODAŇ - Zoologická zahrada v dánském městě Odense uspořádala veřejnou pitvu rok staré lvice. Stovky návštěvníků přihlížely, jak dvojice biologů šelmu postupně rozřezávala a odhalovala její vnitřní orgány. Mezi diváky bylo podle agentury DPA i mnoho dětí s rodiči.

Zoologická zahrada v dánském městě Odense uspořádala veřejnou pitvu rok staré lvice foto: Reuters

Ošetřovatelé dánské zoo jsou přesvědčeni, že tímto způsobem přispívají ke vzdělávání. Akce ale vyvolala protesty ochránců zvířat i diskutérů na sociálních sítích. V minulém roce vyvolalo vlnu rozhořčení po celém světě rozhodnutí zoologické zahrady v dánské metropoli Kodani veřejně pitvat utracenou zdravou dvouletou žirafu Mariuse a následně předhodit její maso lvům.

K TÉMATU:

Lvice v zoo v Odense byla utracena už před devíti měsíci. Zvíře bylo od té doby uchováváno v mrazáku. Lvi v zajetí jsou považováni za dospělé, když jim je osm až devět měsíců, uvedl ošetřovatel Michael Wallberg Sörensen. Zvíře prý bylo utraceno, aby se vyhnulo příbuzenskému křížení.

Zoologická zahrada údajně loni krátce poté, co se lvice narodila, kontaktovala ostatní evropské zoo s tím, jestli by tam samici nemohli poslat. Žádná zoo ale zájem neprojevila, proto se rozhodli lvici uspat. „Věřte mi, že jde o poslední možnost. Vždy raději zvíře posíláme do jiné evropské zoo,“ řekl Sörensen.

Zvíře bylo od té doby uchováváno v mrazáku. Lvi v zajetí jsou považováni za...
Lvice v zoo v Odense byla utracena už před devíti měsíci.

Podobné pitvy prý zoo pořádá jednou či dvakrát ročně a figurují i na oficiálním programu. Z facebookových stránek zoo v Odense je patrné, že mnozí Dánové s pitvou souhlasili a byli také přesvědčeni, že děti jejím sledováním nijak neutrpí.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat