Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podívejte se do ledového baru U Čápa. Dřív, než roztaje

Magazín

  10:45
V jizerskohorském areálu U Čápa v Příchovicích na Jablonecku otevřeli pro návštěvníky ledový bar - letos už podruhé. Ten první totiž zbořila v lednu obleva a provozovatelům areálu nezbylo nic jiného než začít od začátku a oblíbenou atrakci postavit znovu.

Ledový bar U Čápa foto: ČTK

Bar stihli dokončit právě na jarní prázdniny, kdy v horách čekají největší nápor návštěvníků.

Ledový bar U Čápa

"Hlavně doufáme, že už nebude pršet a tenhle bar vydrží," řekla Renata Nosková z areálu U Čápa. Nová atrakce lákala malé i velké lyžaře, mířily k ní ale i desítky zvědavců bez lyží.

Ledový bar U Čápa

Rozlehlý bar je vybudovaný z kupy technického sněhu, kterou tři sněhová děla vyráběla tři dny. Nechybí barový pult, stolky ani výzdoba. Bar zdobí sochy a reliéfy ze sněhu, které jsou dílem místních výtvarníků. Teplota se pohybuje kolem nuly, takže uvnitř je příjemně a nápoje vydrží dlouho chladné.

Ledový bar U Čápa

Ledový bar U Čápa ale není jedinou sněhovou atrakcí, kterou nyní hory v Libereckém kraji návštěvníkům nabízejí. Kolaudací už prošel i sněhový hrad Harrachštejn v nedalekém krkonošském středisku Harrachov. Letos je sněhová pevnost podstatně větší než loni. "Hrad může být 30 metrů široký a 50 metrů dlouhý," řekl Vlastislav Fejkl ze Sportovního areálu Harrachov, kde obrovskou kupu sněhu proměnili v pevnost s věží a cimbuřími. Do jejího podzemí vede jedenáctimetrový tunel průjezdný na lyžích a lidé, kteří si ji přijdou prohlédnout, se mohou dostat až do hladomorny.

Ledový bar U Čápa

V Jizerských horách a západních Krkonoších začala hlavní sezona, která je vždy spojena s pololetními a jarními prázdninami. Do zimních středisek v Libereckém kraji přijely za sněhem tisíce lidí. Přestože i v horách se oteplilo, podmínky pro lyžování jsou velmi dobré. Na svazích leží až půldruhého metru sněhu a sjezdovky i běžecké tratě jsou upravené. Hlavně hotely vyšších kategorií hlásí na příští týdny téměř obsazeno, přesto je ještě možné najít v horách volná místa.

Autoři: ,