14. prosince 2014 7:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pohroma stánku s rybami. Divoká kočka se nažrala za dvacet tisíc

Pohroma stánku s rybami. Divoká kočka se nažrala za dvacet tisíc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohroma stánku s rybami. Divoká kočka se nažrala za dvacet tisíc | foto: Reprofoto

MOSKVA Gurmánskou hostinu si dopřála ruská toulavá kočka, které se podařilo dostat do pultu s rybími delikatesami na letišti ve Vladivostoku a pochutnat si na mořských specialitách včetně olihní či sušené chobotnice. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Kočku nafilmovali zaměstnanci letiště, kteří se jí nijak nesnažili zabránit v rozbalování plastikových obalů a spokojeném hodování na jejich obsahu. Ovšem pro majitelku rybího lahůdkářství šlo o nákladnou návštěvu - musela vyhodit veškerý obsah pultu v ceně odhadované na zhruba 60 000 rublů (asi 22 000 korun).

ČTĚTE TAKÉ

Nikdo netuší, jak se kočka dostala do obchodu a pultu, nicméně už je z ní jistým způsobem místí celebrita. „Skoro nemůžeme pracovat, protože sem proudí fanoušci té kočky,“ řekla majitelka Irina Kuzminová. „Jdou sem přímo z příletové haly a ptají se jen na tu kočku.“ A letiště už dostalo dopisy od desítek lidí, kteří mlsné micce nabízejí domov.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz