18. dubna 2006 13:41 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pokořitelka Queen Mary 2 připlula do Hamburku

Největší osobní loď na světě "Freedom of the Seas" připlula do Hamburku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší osobní loď na světě "Freedom of the Seas" připlula do Hamburku. | foto: ČTK

HAMBURK Do hamburského doku připlula v pondělí za složitého manévrování největší zaoceánská výletní loď světa "Freedom of the Seas". Plavidlo je svou tonáží o zhruba šest procent větší než dosud největší osobní loď Queen Mary 2.

"Freedom of the Seas" postavili ve Finsku a do Hamburku přijela na poslední přípravy před první zaoceánskou plavbou. Loď na ni vypluje za týden 25. dubna do New Yorku.

V létě začne "Freedom of the Sea" pravidelné týdenní plavby po Karibském moři. Jejím domovským přístavem bude Florida a provozovat ji bude společnost výletních plaveb Royal Caribbean.

Loď je vysoká 72 metrů a dlouhá 333 metrů, tedy o šest metrů kratší než Queen Mary 2. Proti dosavadní královně oceánů je však o 15 metrů širší.

Hamburčané podle agentury DPA pokládají Queen Mary 2 za hezčí a elegantnější loď než nové plavidlo.

V loděnici Blohm + Voss dostane "Freedom of the Seas" nový bílý nátěr a podnikne dvě zkušební plavby. Poté se s ní Hamburk rozloučí lidovou slavností se zábavným programem a ohňostrojem.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)