20. října 2015 13:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policie našla 20 let pohřešovanou škodovku, byla na dně nádrže

Škoda 105, kterou policie našla 20 let po jejím odcizení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda 105, kterou policie našla 20 let po jejím odcizení. | foto: https://twitter.com/policejnidenik

MOHELNICE (ŠUMPERSKO) Policisté objevili na dně nádrže u Moravičan na Šumpersku osobní auto, které někdo ukradl před 20 lety. Narazili na něj o víkendu amatérští potápěči. Policii o nálezu informoval rybář, který jejich potápění sledoval.

Osobní auto Škoda 105, která je po letech strávených na dně jezera v dezolátním stavu, bude předáno majiteli. V úterý to řekla šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Auto odcizené v roce 1995 bylo vytaženo z Moravičanského jezera v noci na pondělí. „Na skutečnost, že se v Moravičanském jezeře vozidlo nachází, policisty cestou linky 158 upozornil jeden z rybářů,“ uvedla policejní mluvčí.

Rybář v neděli na jezeře chytal ryby a sledoval přitom dva amatérské potápěče. „Když se jich ptal, jaké ryby viděli, odpověděli, že žádné, ale že viděli v hloubce asi osmi metrů auto. Poté se sbalili a odjeli pryč,“ uvedla policejní mluvčí.

Rybář později zavolal policii, její potápěči ještě večer označené místo prohledali. „Asi po hodině auto skutečně našli. Hasiči s pomocí těžké techniky pak vozidlo plné bahna vytáhli z vody na břeh,“ dodala mluvčí. Policisté poté zjistili, že vozidlo byl v září roku 1995 odcizeno v Zábřehu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!