6. ledna 2010 10:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policista měl na stole hrozný nepořádek. Myši 'zamořily' celou stanici

Myš se sýrem a jablkem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Myš se sýrem a jablkem | foto: Shutterstock

LONDÝN Příslušníci oddělení zbraní a pyrotechniky jedné z londýnských policejních stanic přivolali deratizátory poté, co se v jejich kancelářích objevovaly myši "naprosto všude". Přivolaní odborníci poté objevili hnízdo drobných hlodavců dokonce i v nepořádku na stole jednoho z policistů. O případu informoval webový portál deníku Daily Telegraph.

Kuriózní případ vyšel najevo kvůli vnitřní zprávě policie, která nabádá příslušníky k tomu, aby dokončili všechno potřebné papírování a zanechali po sobě volný stůl vždy na konci dne. Podle mluvčího londýnské policie se ale dokumenty, které hlodavcům posloužily jako přístřeší, netýkaly žádného aktuálního případu.

"Některé stoly byly tak zaneřáděné, že byl skoro zázrak na nich cokoli najít," uvedl jeden z policejních důstojníků. "Když se na jednom stole objevily myší hovínka, zjistili jsme, že je nejvyšší čas s tím něco udělat," dodal. Policista, na jehož stole bylo myší hnízdo odhaleno, se prý za svůj nepořádek také náležitě styděl.

Podle Daily Telegraph utratili policisté v londýnské čtvrti Lambeth za minulý rok více než 25.000 liber (730.000 korun) za likvidaci škodlivého hmyzu a hlodavců. Suma zahrnuje i částku 108 liber za likvidaci hus. Mluvčí policie ale nemohl novinářům upřesnit, zda šlo skutečně o likvidaci domácích opeřenců.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz