30. listopadu 2012 19:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Manželé vyhráli polovinu jackpotu. Odnesou si 11,4 miliardy korun

Peníze (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

WASHINGTON Polovinu jackpotu americké loterie Powerball ve výši 587,5 milionu dolarů (11,4 miliardy korun) si odnese dvaapadesátiletý mechanik Mark Hill ze státu Missouri a jeho manželka Cindy, která vítězný tiket koupila.

V Dearbornu v Missouri to oznámili představitelé loterie. Druhý vítězný tiket se prodal v obchodě ve Fountain Hills u Phoenixu v Arizoně, ale výherce se zatím nepřihlásil.

Losovalo se ve středu večer. Jackpot byl druhý nejvyšší v americké historii. O vůbec největší výhru se hrálo letos na jaře, kdy byl v konkurenční loterii Mega Millions jackpot 656 milionů dolarů (téměř 13 miliard korun). Rozdělili si jej tři výherci.

ČTĚTE TAKÉ:

Cindy Hillová se o výhře dozvěděla ve čtvrtek, když kontrolovala tažená čísla na tiketu, který koupila v obchodě u místní benzínové pumpy asi 50 kilometrů severně od Kansas City.

"Volala jsem manželovi a řekla jsem mu, že asi budu mít infarkt," řekla podle prohlášení loterie Powerball jednapadesátiletá Hillová.

Hillovi a arizonský výherce se nyní budou moci rozhodnout, jakým způsobem výhru zinkasují. Pokud budou chtít peníze naráz, rozdělí se o 385 milionů, takže na každého vyjde 192,5 milionu dolarů. Další možností je plná výhra, která se ovšem vyplácí postupně každým rokem.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!