Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Polský mnich vydal sexuální příručku

Magazín

  8:09
VARŠAVA - „Sex není nic hrůzného. Naopak, je obrazem věčného života,“ píše ve své nové knize „Manželský akt - možnost, jak se přiblížit Bohu i partnerovi“ polský duchovní Ksavery Knotz.

Polský duchovní Ksavery Knotz. foto: Reprofoto

Vydavatelský počin nakladatelství Saint Paul se podle listu Gazeta Wyborcza setkal s úžasem veřejnosti, která se v mnohých případech doposud domnívala, že se katolická církev, a ta polská zejména, záměrně vyhýbá některým choulostivým tématům. Publikace mnicha z řádu kapucínů, která byla v Polsku nedávno představena na biskupské konferenci, tak zjevně odkrývá mnohá tabu z manželského soužití věřících i nevěřících.

 Ksavery Knotz, který manželům radí, aby se pravidelně věnovali společnému sexuálnímu životu a prožívali jeho rozmanité možnosti, chce odstranit negativní chápání milostného aktu, jaké je mnohdy v církevních kruzích zřetelné. „Mluvím-li s mladými věřícími otevřeně o sexu jako o způsobu přiblížení se věčnému životu, vidím v jejich očích radost. Myslím, že je potřeba, aby od kaplana slýchali i o takových věcech, neboť jsou nedílnou součástí jejich životů,“ vysvětluje Knotz.

 Ve své knižní promluvě, pro jejíž vydání získal svolení církevních autorit, dokonce kapucínský mnich přirovnává sexuální akt k fotbalu. Nejprve zdůrazňuje, že nejsou dovoleny žádné fauly, a pak dodává, že stejně jako fotbalový zápas může být fascinující, ale i nudný, tak i milovaní může mít různé podoby.

V této souvislosti manželům doporučuje nebát se zkoušet nové věci a společně svůj život obohacovat o rozličné sexuální aktivity. Zdůrazňuje intimní mazlení a orální sex.
Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...