24. června 2009 14:57 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Polští katolíci protestují proti koncertu 'perverzní' Madonny

Poláci protestují proti koncertu Madonny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poláci protestují proti koncertu Madonny. | foto: ČTK

VARŠAVA Polští katolíci protestují proti plánovanému letnímu koncertu populární americké zpěvačky Madonny. Popová hvězda by měla v hlavním městě vystoupit 15. srpna. Právě v tento den ale věřící slaví svátek Nanebevzetí Panny Marie.

Sdružení obrany víry a národních tradic Pro Polonia poslalo otevřený list prezidentovi Lechu Kaczynskému, v němž požaduje zrušení koncertu zpěvačky. Kněz Stanislaw Malkowski dokonce řekl, že v plánovaný den koncertu se v celém Polsku uskuteční demonstrace. Pohrozil také soudním procesem v případě, že by v rámci vystoupení „došlo k útoku na víru a tradice“.

Koncert „perverzní zpěvačky“
Podle autorů dopisu koncert „perverzní zpěvačky“ naruší uctění tohoto významného křesťanského svátku. Dopis pak rozeslali do kanceláře polského prezidenta, na ministerstvo vnitra, ministerstvo kultury, primátorce polské metropole, hlavním představitelům katolické církve i zdejším médiím. „Budeme se domáhat bezpečnosti a zajištění důstojnosti, která takovým svátkům náleží,“ píše se v listu.

Fanoušci brání královnu popu na různých internetových portálech. Připojili se k nim také organizátoři koncertu, kteří uvedli, že termín 15. srpna nebyl vybrán schválně.

Americká zpěvačka Madonna do Varšavy přijede v rámci obnoveného turné Sticky & Sweet. S tím už v minulém roce úspěšně vystupovala v Evropě a v Severní i Jižní Americe. Na koncert se mohou těšit i čeští fanoušci. Na 13. srpna je naplánované vystoupení v Praze.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚČETNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz