Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Postižený zemětřesením v Aquile chytl Berlusconiho za slovo, chce u něj bydlet

Magazín

  14:17
ŘÍM - Jeden obyvatel Aquily, který přišel při katastrofálním zemětřesení ze 6. dubna o svůj dům, vzal za slovo premiéra Silvia Berlusconiho a požaduje, aby se mohl ubytovat v jedné z jeho rezidencí. Píše o tom dnešní italský tisk.

Silvio Berlusconi foto: AFP

Když Antonio Bernardini vyplňoval u civilní ochrany žádost o ubytování, dopsal ke kolonce "jakému ubytování byste dal přednost": "Pokud možno ve vile Certosa nebo v paláci Grazioli", luxusních rezidencích šéfa vlády na Sardinii a v Římě.

"Všichni si myslí, že můj požadavek je provokace, ale není tomu tak. Ať Berlusconi dodrží svůj slib, a pokud neubytuje mě, ať k sobě vezme aspoň deset obětí zemětřesení," prohlásil Bernardini.

Po zemětřesení, které si vyžádalo životy téměř 300 obyvatel v oblasti Aquily, Berlusconi slíbil, že dá obětem k dispozici tři ze svých domů.

"Konečně se někdo ozval. Myslil jsem si, že Sardinie je příliš daleko a že lidé chtějí raději bydlet blíž bývalému domovu," komentoval to podle deníku Corriere della Sera předseda vlády.

Avšak brány vily Certosa, jež se stala slavnou díky paparaziům, kteří tu vyfotografovali premiérovy bujaré večírky a spoře oděné krásky, zůstanou pro lidi bez přístřeší z Aquily nepochybně zavřeny: Berlusconi uvedl, že již dal civilní ochraně k dispozici tři ze svých římských bytů.

Počítačový systém civilní ochrany nedokázal Bernardiniho žádost zpracovat, ale ten ji může osobně předat přímo ministerskému předsedovi. Berlusconi je totiž v sobotu očekáván v Aquile, aby splnil další ze svých slibů učiněných na závěr summitu osmu nejvyspělejších zemí G8: dohlížet osobně na postup rekonstrukce zemětřesením zničeného regionu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!