Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Postižený zemětřesením v Aquile chytl Berlusconiho za slovo, chce u něj bydlet

Silvio Berlusconi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvio Berlusconi | foto: AFP

ŘÍM Jeden obyvatel Aquily, který přišel při katastrofálním zemětřesení ze 6. dubna o svůj dům, vzal za slovo premiéra Silvia Berlusconiho a požaduje, aby se mohl ubytovat v jedné z jeho rezidencí. Píše o tom dnešní italský tisk.

Když Antonio Bernardini vyplňoval u civilní ochrany žádost o ubytování, dopsal ke kolonce "jakému ubytování byste dal přednost": "Pokud možno ve vile Certosa nebo v paláci Grazioli", luxusních rezidencích šéfa vlády na Sardinii a v Římě.

"Všichni si myslí, že můj požadavek je provokace, ale není tomu tak. Ať Berlusconi dodrží svůj slib, a pokud neubytuje mě, ať k sobě vezme aspoň deset obětí zemětřesení," prohlásil Bernardini.

Po zemětřesení, které si vyžádalo životy téměř 300 obyvatel v oblasti Aquily, Berlusconi slíbil, že dá obětem k dispozici tři ze svých domů.

"Konečně se někdo ozval. Myslil jsem si, že Sardinie je příliš daleko a že lidé chtějí raději bydlet blíž bývalému domovu," komentoval to podle deníku Corriere della Sera předseda vlády.

Avšak brány vily Certosa, jež se stala slavnou díky paparaziům, kteří tu vyfotografovali premiérovy bujaré večírky a spoře oděné krásky, zůstanou pro lidi bez přístřeší z Aquily nepochybně zavřeny: Berlusconi uvedl, že již dal civilní ochraně k dispozici tři ze svých římských bytů.

Počítačový systém civilní ochrany nedokázal Bernardiniho žádost zpracovat, ale ten ji může osobně předat přímo ministerskému předsedovi. Berlusconi je totiž v sobotu očekáván v Aquile, aby splnil další ze svých slibů učiněných na závěr summitu osmu nejvyspělejších zemí G8: dohlížet osobně na postup rekonstrukce zemětřesením zničeného regionu.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?