30. srpna 2007 12:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Poutníkům zabavili svěcenou vodu

Poutníci do francouzských Lurd nastupují do letadla Vatikánu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poutníci do francouzských Lurd nastupují do letadla Vatikánu. | foto: OPERA ROMANA PELLEGRINAGGIAFP

ŘÍM Francouzští celníci zabavili na letišti poutníkům z Lurd svěcenou vodu. Jeden z cestujících raději obsah své lahvičky vypil, napsal italský deník Corriere della Sera.

Francouzští celníci na letišti v Tarbes bohužel pro věřící jednali podle bezpečnostních předpisů, které upravují přepravu tekutin v letadle. Na základě protiteroristických norem platných v zemích EU není možné přepravovat lahvičku s větším obsahem než 100 mililitrů. Léčivé účinky vody z francouzského mariánského svatostánku je nijak neoblomily.

Poutníci letěli s leteckou společností Mistral Air, která patří italské poště. Ta uzavřela s Vatikánem na pět let smlouvu o pronájmu letadla, které má charterovými lety věřící přepravovat do míst spojených s křesťanskou vírou.

Po francouzských Lourdech v příštím roce přibudou lety do Fátimy v Portugalsku, Santiaga de Compostella ve Španělsku nebo do mexického svatostánku Panny Marie Guadalupské.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz