26. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Práce snů? NASA vám zaplatí za 70 dní v posteli

Balení je hra. Ale abyste ji mohly(i) úspěšně hrát, vyplatí se znát pravidla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balení je hra. Ale abyste ji mohly(i) úspěšně hrát, vyplatí se znát pravidla. | foto: Profimedia.cz

Nepotřebujete žádnou speciální kvalifikaci ani zkušenosti. Přesto vám NASA nabízí pracovní místo se šesticiferným platem. Jediné, co po vás budou nadřízení chtít, je ležení v posteli.

NASA na svých stránkách otevřela formulář pro dobrovolníky, kteří se mohou přihlásit do programu výzkumu mikrogravitace ve vesmíru. Simulace probíhá prostě – dobrovolník musí strávit 70 dní v posteli, která je v mírném sklonu a on má tak hlavu o 6 stupňů níž než nohy. Na zajímavou nabídku společnosti NASA upozornil server Daily Mail.

NASA nabízí na svém webu práci snů.

V americkém vesmírném středisku nakonec přihlášení jedinci stráví více než čtvrt roku. Nejdříve budou týmem vědců dva týdny pozorováni při běžných činnostech, aby se vysledoval chod životních funkcí v standardních podmínkách. Následujících 70 dní už stráví dobrovolníci v postelích.

Na spánek je vyhrazeno 8 hodin, zbytek dne stráví podle své nálady. Mohou si číst, sledovat filmy, hrát počítačové hry či cokoliv jiného, co ale nebude vyžadovat vstávání z postele. Na lůžku budou 24 hodiny denně. Tým vědců bude pozorovat, jak se jejich tělo vyrovnává s překrvováním horní části těla, ochabováním svalstva a úbytek vápníku. Po hlavním výzkumu čekají dobrovolníky ještě dva týdny rehabilitace a lákavá odměna: 18 tisíc dolarů, tedy téměř 350 tisíc korun.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz