Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Práce snů? NASA vám zaplatí za 70 dní v posteli

Magazín

  7:00
Nepotřebujete žádnou speciální kvalifikaci ani zkušenosti. Přesto vám NASA nabízí pracovní místo se šesticiferným platem. Jediné, co po vás budou nadřízení chtít, je ležení v posteli.

Balení je hra. Ale abyste ji mohly(i) úspěšně hrát, vyplatí se znát pravidla. foto: Profimedia.cz

NASA na svých stránkách otevřela formulář pro dobrovolníky, kteří se mohou přihlásit do programu výzkumu mikrogravitace ve vesmíru. Simulace probíhá prostě – dobrovolník musí strávit 70 dní v posteli, která je v mírném sklonu a on má tak hlavu o 6 stupňů níž než nohy. Na zajímavou nabídku společnosti NASA upozornil server Daily Mail.

NASA nabízí na svém webu práci snů.

V americkém vesmírném středisku nakonec přihlášení jedinci stráví více než čtvrt roku. Nejdříve budou týmem vědců dva týdny pozorováni při běžných činnostech, aby se vysledoval chod životních funkcí v standardních podmínkách. Následujících 70 dní už stráví dobrovolníci v postelích.

Na spánek je vyhrazeno 8 hodin, zbytek dne stráví podle své nálady. Mohou si číst, sledovat filmy, hrát počítačové hry či cokoliv jiného, co ale nebude vyžadovat vstávání z postele. Na lůžku budou 24 hodiny denně. Tým vědců bude pozorovat, jak se jejich tělo vyrovnává s překrvováním horní části těla, ochabováním svalstva a úbytek vápníku. Po hlavním výzkumu čekají dobrovolníky ještě dva týdny rehabilitace a lákavá odměna: 18 tisíc dolarů, tedy téměř 350 tisíc korun.

Autor:
Témata: NASA, postel, Daily Mail

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...