31. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Práce snů? Nocležník bude testovat, jak se v hotelu spí

V hotelu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V hotelu (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

HELSINKY Helsinský hotel Finn hledá profesionálního nocležníka, jenž má vyhodnotit, jak se v hotelu spí a jak kvalitní poskytuje služby. O "práci" už projevilo zájem přes 800 uchazečů. Vítěz konkurzu bude zaměstnán na dobu určitou, 35 dní a nocí.

Placený host má v hotelu v centru Helsinek postupně vyzkoušet 35 pokojů a napsat o nich hodnocení. Správce hotelu Tio Tikka tak chce po rozsáhlých renovacích podniku udělat reklamu.

Pracoviště však není nijak luxusní. Hotel nemá vlastní bar ani restauraci, upozorňuje agentura AP. Zájemce však zjevně neodrazuje dokonce ani to, že je de facto čeká 35 nočních služeb v řadě. Podle agentury AFP navíc výše mzdy ještě nebyla stanovena.

"Myslel jsem, že se ozve možná tak stovka uchazečů, ale už je jich kolem 800 z celého světa a přihlášky je možné podávat ještě měsíc," pochvaluje si Tikka.

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf hotelu uvedl, že hledá "dynamickou osobnost" s "dobrými vyjadřovacími schopnostmi", která by každý den psala blog o kvalitě hotelových služeb. Požadavky: velmi dobrá znalost angličtiny, finština a ruština výhodou. Zájemci se mohou hlásit do konce dubna. Nástup do zaměstnání 17. května.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz