Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Prahu mrazila hrůza. V centru řádily stovky oživlých mrtvol

Prahou se prošly oživlé mrtvoly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prahou se prošly oživlé mrtvoly. | foto: Vojtěch Šereda

PRAHA Centrum Prahy patřilo dnes odpoledne oživlým mrtvolám, které se tu sešly už potřetí. Průvod stovek nadšenců namaskovaných jako zombie vyrazil ze Staroměstského náměstí a cestou k soše svatého Václava strašil kolemjdoucí smrtelníky.

Letošní novinkou recesistické akce zombiewalk bylo "požírání obětí", při kterém byli předem srozumění jedinci z řad přihlížejících lidí "rozsápáni mrtvolami" a "přeměněni v další zombie".

Neživí si dali sraz u Husova pomníku, kde zaskočili především přítomné turisty z ciziny. Cizinci se přihlížejících Čechů vyptávali na to, zda je setkání přestrojených lidí oslavou nějakého českého svátku podobného Halloweenu. Když dostali vysvětlení, že akce je pouze setkáním příznivců hororů, zombií a strašidelných historek, smáli se a účastníky si horlivě fotili.

Domů si tak odvezou mimo jiné snímky mrtvého motýla Emanuela a Makové panenky, zesnulého Alberta Einsteina, muže probodnutého lešenářskou trubkou, dívky zardoušené filmovou klapkou nebo zkrvaveného toreadora, kterému z břicha trčela hlava rozzuřeného býka.

Vedle tradičních smrtelně bledých chirurgů, zdravotních sester, šlechtičen a vojáků se letos v davu mrtvol objevilo také několik zesnulých sportovců - například cyklista, kterému při nehodě nezachránila život ani helma, neopatrní bruslaři nebo zeleně natření utopenci, kteří navzdory poměrně chladnému počasí neváhali přijít v plavkách. Některé účastníky pak inspirovaly filmové a seriálové postavičky. Tak se objevili i mrtví kačeři z Kačerova a Mickey Mouse nebo démonická Catwoman s koženými důtkami.

"Mrtvoly" použily k dotvoření svých kostýmů i nejrůznější strašidelné rekvizity od umělohmotných krys a krvavých plynových masek až po živé psy zabalené ve "zkrvavených" obvazech. Mrtvý technik v montérkách s logem veřejnoprávní televize s sebou dokonce obětavě nesl velké štafle.

Ve chvíli, kdy se průvod pohnul směrem k Václavskému náměstí, začaly zombie hlasitě skučet a vřískat a dožadovaly se své potravy, tedy mozků. Účastníci zombiewalku se pohybovali pomalým šouravým krokem a se strnulým výrazem ve tváři. Někteří v ulicích předváděli zdařilé herecké etudy, do kterých se ochotně zapojovali i přihlížející lidé.

Průvod sledovaly desítky mladých i postarších kolemjdoucích, většina z nich se dobře bavila. Část se také k zombiím přidala a pokračovala s nimi v cestě, což chvílemi komplikovalo dopravu. Všichni hosté ze záhrobí nakonec bez nehody dorazili k soše svatého Václava, kde se společně vyfotografovali.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!