Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražská zoo ocení jedničkáře vstupem za korunu

Magazín

  17:35
PRAHA - Na pouhou korunu přijde ve čtvrtek vstup do pražské zoo školáky, kteří se na pokladně prokážou jedničkou z biologie, přírodovědy, prvouky nebo jiného přírodovědného předmětu na právě získaném vysvědčení.

Krmení zvířátek v ZOO foto: www.zoopraha.cz

"Navíc se budou moci zapojit do zábavného programu, v rámci kterého budou hodnotit dovednosti našich zvířat," uvedla mluvčí pražské zoo Jana Ptačinská Jirátová. Program akce nazvané Za jedničku do zoo zahájí v 11:00 nosál Dinďa, o hodinu později na pomyslnou scénu nastoupí káně Pedro a ve 13:00 lemur Ocásek. O tři čtvrtě hodiny později bude děti bavit fenka Rozárka a ve 14:15 fretky Ricky a Ticky.

"Na základě známek získaných od dětí pak zvířata obdrží speciální vysvědčení," uvedla Ptačinská Jirátová. Návštěvníci budou mít také možnost nahlédnout do nového zázemí pro odchov varanů komodských. "Průvodci výjimečně zpřístupněným zázemím budou kurátor plazů a vrchní chovatelka plazů Petr a Nataša Velenští," dodala mluvčí.

Autoři: ,
Témata: ZOO Praha

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat