Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Prezident Obama napsal desetileté školačce omluvenku

Omluvte, prosím, Kennedyinu nepřítomnost. Je se mnou, napsal desetileté školačce do omluvenky Barack Obama. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Omluvte, prosím, Kennedyinu nepřítomnost. Je se mnou, napsal desetileté školačce do omluvenky Barack Obama. | foto: ČTK

Desetiletá školačka Kennedy Corpusová měla veliké přání, setkat se s Barackem Obamou. Kvůli tomu však zameškala poslední den školy. Problém s omluvenkou mít ale nebude. Z vyučování ji uvolnil sám prezident. "Omluvte, prosím, Kennedyinu nepřítomnost. Je se mnou," napsal na kousek papíru Obama.

Dívčin otec John Corpus z Green Bay ve Wisconsinu při čtvrteční návštěvě prezidenta ve škole Southwest High School povstal, aby Obamovi položil otázku ohledně zdravotnické péče. Zároveň mu řekl, že jeho dcera zmeškala vyučování, aby se mohla setkání s ním zúčastnit a že doufá, že kvůli tomu nebude mít trable. 

Desetiletá Kennedy Corpusová s omluvenkou od prezidenta USA Baracka Obamy.

"Potřebujete, abych jí napsal omluvenku?" zareagoval pohotově Obama. Dav se rozesmál, ale prezident to myslel vážně. Na kousek papíru napsal: "Pro Kennedyina učitele. Omluvte, prosím, Kennedyinu nepřítomnost. Je se mnou. Barack Obama." Pak k velkému překvapení holčičky sestoupil z pódia a omluvenku jí osobně předal.

"Dokud se nevydal ke mně, myslela jsem si, že si dělá legraci," řekla Kennedy později a ukázala lísteček na kamery. "Bylo to to nejúžasnější, co mě kdy potkalo."

Žákyně základní školy Aldo Leopold v Green Bay už prý ví, co s lístkem udělá - zarámuje si ho spolu se vstupenkou na setkání s Obamou. Pro svého učitele prý pořídila kopii omluvenky. Kennedy nikdy předtím Obamu neviděla. "Je opravdu hezký," horovala nadšeně.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!