Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prezidentské volby, krachující kavárna a Žižka. Jaké jsou nejúspěšnější články na sociálních sítích?

Magazín

  6:00
PRAHA - Rok 2018 nabídl jako už tradičně spoustu momentů, které žily svým vlastním životem na sociálních sítích. Server Lidovky.cz pro vás seřadil nejvíce „virální“ články z našeho webu.

Oba kandidáti si po televizním duelu na TV Prima podali ruce. foto:  Petr Topič, MAFRA

Nejúspěšnější článek na sociálních sítích přišel hned na začátku roku v období před prezidentskými volbami. Reportáž redaktorky Šárky Kabátové z debaty kandidátů na hlavu státu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana na televizi Prima vzbudila velké emoce. V sále se ozývaly urážky jak na fotbalovém stadionu. Celý článek najdete zde.

I druhý nejúspěšnější článek souvisel s prezidentskými volbami a byla to videoreportáž. Na akci podporovatelů Jiřího Drahoše v pražské Lucerně vyzpovídali redaktoři Lidovek.cz Zdeňka Svěráka, Marka Hišera, Martina Careva a spoustu dalších. Celý článek zde.

Číslo tři v našem žebříčku patří dobrému skutku. Příběh pražské kavárny AdAstra obletěl na konci listopadu celou republiku vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Kavárně, která zaměstnává mentálně a tělesně postižené, hrozil zánik kvůli finančním potížím, ale díky podpoře skrz sociální sítě se podařilo podnik sídlící na Novém městě zachránit. Celý článek zde.

Čtvrtou pozici si pro sebe zabral prosincový článek o vulgárnostech Václava Klause mladšího. Lidovky.cz vyzpovídaly odborníka na politický marketing Karla Komínka a ten řešil otázku, jestli reakce Klause na sociálních sítích škodí jeho členství v ODS. Jaká je odpověď? Celý článek zde.

Do top 5 se vyšplhal neočekávaně článek ze 17. prosince, který měl tak daleko méně času udělat „dojem“ na sociálních sítích a zřejmě bude žebříčkem ještě stoupat. Jde o rozbor kostýmů chystaného nejdražšího filmu v tuzemské historii Žižka od režiséra Petra Jákla. Expertka Monika Feyfrlíková rozebírá do detailu oblečení herců a tvrdě ho kritizuje. Celý článek zde.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat