Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Prezidentské volby, krachující kavárna a Žižka. Jaké jsou nejúspěšnější články na sociálních sítích?

Oba kandidáti si po televizním duelu na TV Prima podali ruce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oba kandidáti si po televizním duelu na TV Prima podali ruce. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Rok 2018 nabídl jako už tradičně spoustu momentů, které žily svým vlastním životem na sociálních sítích. Server Lidovky.cz pro vás seřadil nejvíce „virální“ články z našeho webu.

Nejúspěšnější článek na sociálních sítích přišel hned na začátku roku v období před prezidentskými volbami. Reportáž redaktorky Šárky Kabátové z debaty kandidátů na hlavu státu Jiřího Drahoše a Miloše Zemana na televizi Prima vzbudila velké emoce. V sále se ozývaly urážky jak na fotbalovém stadionu. Celý článek najdete zde.

I druhý nejúspěšnější článek souvisel s prezidentskými volbami a byla to videoreportáž. Na akci podporovatelů Jiřího Drahoše v pražské Lucerně vyzpovídali redaktoři Lidovek.cz Zdeňka Svěráka, Marka Hišera, Martina Careva a spoustu dalších. Celý článek zde.

Číslo tři v našem žebříčku patří dobrému skutku. Příběh pražské kavárny AdAstra obletěl na konci listopadu celou republiku vyvolal obrovskou vlnu solidarity. Kavárně, která zaměstnává mentálně a tělesně postižené, hrozil zánik kvůli finančním potížím, ale díky podpoře skrz sociální sítě se podařilo podnik sídlící na Novém městě zachránit. Celý článek zde.

Čtvrtou pozici si pro sebe zabral prosincový článek o vulgárnostech Václava Klause mladšího. Lidovky.cz vyzpovídaly odborníka na politický marketing Karla Komínka a ten řešil otázku, jestli reakce Klause na sociálních sítích škodí jeho členství v ODS. Jaká je odpověď? Celý článek zde.

Do top 5 se vyšplhal neočekávaně článek ze 17. prosince, který měl tak daleko méně času udělat „dojem“ na sociálních sítích a zřejmě bude žebříčkem ještě stoupat. Jde o rozbor kostýmů chystaného nejdražšího filmu v tuzemské historii Žižka od režiséra Petra Jákla. Expertka Monika Feyfrlíková rozebírá do detailu oblečení herců a tvrdě ho kritizuje. Celý článek zde.

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ondřej Kúdela ze Slavie a Glen Kamara z Glasgow Rangers v ostré strkanici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

McDonnell F-4C Phantom II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...