26. června 2018 13:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Příběh Hobita ožil. U Doks se utkali bojovníci v Bitvě pěti armád

Stovky bojovníků z hobitího příběhu se proti sobě střetly před dvěma týdny u města Doksy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stovky bojovníků z hobitího příběhu se proti sobě střetly před dvěma týdny u města Doksy. | foto: Reuters

Doksy Skřeti, trpaslíci i elfové se proti sobě střetli před dvěma týdny na louce poblíž města Doksy na Českolipsku. V Bitvě pěti armád, tak jak ji v knize Hobit popsal spisovatel J.R.R. Tolkien, se utkaly stovky bojovníků a fanoušků hobitích dobrodružství. Letos se bitva konala už po osmnácté.

17.června 2018 v 21:00, příspěvek archivován: 25.června 2018 v 15:25

VIDEO: Video Facebook ABC News 17. 6. 2018 21:00

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Spears crossed, swords touched and arrows flew in a Czech forest — but it’s not a casting call for “Game of Thrones,” it’s an epic gathering of over 1,000 “Lord of the Rings” fans reenacting an epic battle from “The Hobbit.” https://abcn.ws/2t38X0L

Více jak tisícovka nadšenců fantasy příběhu Hobit se v realistických kostýmech elfů, skřetů a hobitů sešli na louce za městem, kde proti sobě bojovali dřevěnými napodobeninami zbraní. Každé vojsko plnilo předem zadané úkoly, díky kterým měli získat převahu nad nepřáteli a zvítězit. Bitva tak může dopadnout jakkoli, ne pouze podle románové předlohy Tolkiena. Vyhrát tak můžou i temné síly.

Akce se letos konala už po osmnácté, od roku 2002 pak v lesích v okolí Doks. Celá hra patří do tzv. larpů, konkrétně „dřeváren“. Účastníci se oblékají do kostýmů smyšlených postav a ve hře proti sobě bojují bezpečnými atrapami zbraní.

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPONENT VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč