19. května 2009 11:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Princ Charles dostal od matky medaili

Princ Charles převzal od matky medaili pro nejlepšího zahrádkáře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Charles převzal od matky medaili pro nejlepšího zahrádkáře. | foto: ČTK

Britský korunní princ Charles, vášnivý zahradník, převzal v pondělí nejvyšší ocenění, jaké se v Británii v tomto oboru uděluje - Viktoriinu čestnou medaili. Předala mu ji jeho matka královna Alžběta II.

Medaili uděluje Královská zahradnická společnost. Současně může být jejím držitelem jen 63 lidí - jeden za každý rok panování královny Viktorie, která zemřela v roce 1901.

Nejlepší zahrádkář? Princ Charles. Od matky královny Alžběty II. převzal Viktoriinu čestnou medaili.

Společnost oznámila, že vyznamenání princi udělila za jeho vášeň pro rostliny, zahradničení při respektování zásad ochrany životního prostředí a péči o životní prostředí vůbec. Královna synovi medaili předala při zahájení tradiční a velmi výlučné květinové výstavy v Chelsea.

Lidovky.cz, ČTK
Koloděj. Mýlka. To měl přeci dostat Klaus ! 13:23 19.5.2009
Ivan Čapek Re: Mýlka. 13:37 19.5.2009
kampelicka no comment 12:48 19.5.2009

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz