18. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kate a William jako panenky Barbie a Ken

Princ William a Kate se budou prodávat jako panenky Barbie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ William a Kate se budou prodávat jako panenky Barbie. | foto: Reuters

Vévoda a vévodkyně z Cambridge se na první výročí své svatby dočkají neobvyklé připomínky svého velkého dne. Americká firma Mattel, která vyrábí panenky Barbie, v dubnu přijde na trh s limitovanou edicí představující britského prince Williama a jeho manželku Catherine.

"William a Catherine jsou jako moderní Barbie a Ken," uvedla firma Mattel podle portálu ABC News. "Celý svět sledoval jejich svatbu, která byla jako pohádka v opravdovém životě," tvrdí výrobce hraček.

William a Kate z umělé hmoty budou součástí sběratelské kolekce, v níž Mattel už vyrobil například panenku countryové zpěvačky Faith Hillové a jejího manžela Tima McGrawa.

Kate a William mávají davům z balkonu Buckinghamského paláce.

Kate a William ve svatební den.


Na rozdíl od Barbie a jejího partnera Kena výrobce pro Williama a Kate nevytvoří žádný dům snů. Budou se ale prodávat v replice oblečení, které skutečně loni v dubnu měli na sobě během svatebního dne.

Sadu panenek představujících prince Williama a Kate bude Mattel prodávat za 100 dolarů (asi 1930 korun).

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz