Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Protichřipkové roušky využívají k maskování i ruští bandité

Vraždy

  15:02
Nabádání ruských lékařů nosit roušky přes obličej jako ochranu před chřipkami všeho druhu využili i místní zločinci. V Moskvě byl pochován pravoslavný kněz, kterého v pátek zastřelil najatý zabiják maskovaný medicínskou rouškou, a kriminalisté si stěžují, že nejde o výjimku.

Prasečí chřipka. foto: AFP

"Několik zločinů bylo podobným způsobem spácháno v Moskvě i dříve. Vražda duchovního Daniila Sysojeva však vyvolala největší ohlas," citovala agentura Interfax nejmenovaný zdroj z moskevské policie.

Roušky přes obličej se objevují v moskevských ulicích stále častěji, jak sílí obavy Rusů z nákazy takzvanou prasečí chřipkou. Tou se dosud v zemi nakazilo více než 5000 lidí a nemoc podle médií zatím připravila o život tři desítky Rusů. "Protichřipkovou módu" však využívají k maskování i zločinci.

Ušetřeni nejsou ani sami prodejci roušek. O víkendu lékárnu na Sevastopolské třídě přepadl s nožem v ruce lupič, pečlivě chránící svou tvář rouškou. Lékárnici lupič obral o tržbu, mobilní telefon i klíče od prodejny, ve které oběť přepadení uzamkl.

Hlavní ruský hygienik Gennadij Oniščenko minulý týden vybídl známé módní návrháře, aby vytvořili obličejovou masku, která by šla s módou a zároveň chránila před takzvanou prasečí chřipkou. Zločinci se však spokojují i se stávajícími modely.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!