Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Protichřipkové roušky využívají k maskování i ruští bandité

Prasečí chřipka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prasečí chřipka. | foto: AFP

Nabádání ruských lékařů nosit roušky přes obličej jako ochranu před chřipkami všeho druhu využili i místní zločinci. V Moskvě byl pochován pravoslavný kněz, kterého v pátek zastřelil najatý zabiják maskovaný medicínskou rouškou, a kriminalisté si stěžují, že nejde o výjimku.

"Několik zločinů bylo podobným způsobem spácháno v Moskvě i dříve. Vražda duchovního Daniila Sysojeva však vyvolala největší ohlas," citovala agentura Interfax nejmenovaný zdroj z moskevské policie.

Roušky přes obličej se objevují v moskevských ulicích stále častěji, jak sílí obavy Rusů z nákazy takzvanou prasečí chřipkou. Tou se dosud v zemi nakazilo více než 5000 lidí a nemoc podle médií zatím připravila o život tři desítky Rusů. "Protichřipkovou módu" však využívají k maskování i zločinci.

Ušetřeni nejsou ani sami prodejci roušek. O víkendu lékárnu na Sevastopolské třídě přepadl s nožem v ruce lupič, pečlivě chránící svou tvář rouškou. Lékárnici lupič obral o tržbu, mobilní telefon i klíče od prodejny, ve které oběť přepadení uzamkl.

Hlavní ruský hygienik Gennadij Oniščenko minulý týden vybídl známé módní návrháře, aby vytvořili obličejovou masku, která by šla s módou a zároveň chránila před takzvanou prasečí chřipkou. Zločinci se však spokojují i se stávajícími modely.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!