3. dubna 2016 9:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

První Američan v dějinách se stal v Japonsku placeným nindžou. Pomůže během olympiády

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Nindža (Ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nindža (Ilustrační foto). | foto: Shutterstock

TOKIO První Američan v dějinách Japonska se stal placeným bojovníkem nindža. Postarala se o to japonská prefektura Aiči, která před časem zveřejnila výzvu, že hledá skupinku nindžů, kteří by bavili turisty během období před tokijskou olympiádou v roce 2020.

Šest úspěšných kandidátů mělo být schopných provádět akrobacii a ovládat smrtící zbraně, jako jsou například vrhací hvězdice šuriken. Vystoupení pro turisty budou předvádět na zámku Nagoja, asi 180 kilometrů od Ósaky, a součástí jejich pracovní náplně bude také pózování pro fotografy.

Nejlepší ze všech

Oficiální činitelé k inzerátu, v němž hledali nindži, připojili doušku, že uchazeč nemusí být Japonec. Ovšem reakce zájemců je velmi zaskočila - z 235 uchazečů toužících obléct si tradiční černý oblek, bylo ohromujících 85 procent cizinců. A dovednosti 29letého Chrise O’Neilla, Američana žijícího v Japonsku, oficiální činitele ohromily natolik, že se rozhodli vytvořit místo navíc jen pro něj.

Nindža žena

O’Neill se tak stane „prvním japonským nindžou placeným místní správou na plný úvazek“, řekl AFP Satoši Adači z turistického odboru prefektury Aiči, podle nějž O’Neil ohromil mimo jiné dokonalostí akrobatických skoků a přemetů. „Byl opravdu úžasný,“ dodal. „Má skvělé akrobatické schopnosti, a navíc dokáže mluvit před publikem. A dychtí propagovat turistiku.“ Nindžové byli špehy a vrahy ve feudálním období Japonska, kdy si získali proslulost svými bojovými schopnostmi i uměním bleskového úderu. Tým v Nagoji kromě O’Neila tvoří pět japonských mužů a jedna žena. Měsíčně budou dostávat mzdu dosahující v přepočtu téměř 38 tisíc korun.

ČTK
  • 0Diskuse
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum
České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a Světové zdravotnické organizace měly dodržovat 10 kroků, které vedou k úspěšnému kojení. Podle průzkumu iniciativy Šestinedělky a České ženské lobby však všechny tyto kroky nedodržuje žádná z českých porodnic.