Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

První pes USA je 'tak trochu bláznivý'

Obamovi na procházce se štěnětem Bo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obamovi na procházce se štěnětem Bo | foto: Reprofoto

WASHINGTON První pes USA je "tak trochu bláznivý" Po více než týdenním soužití s novým domácím mazlíčkem, portugalským vodním psem pojmenovaným Bo, se první dáma Spojených států Michelle Obamová rozpovídala o tom, jak se změnil život prezidentské rodiny.

Při rozhovoru s dětmi z amerických škol, které navštívily Bílý dům, mimo jiné v nadsázce prohlásila, že Bo je "tak trochu láznivý". Šestiměsíční štěně si prý nyní ze všeho nejraději hraje a díky svým hrátkách tak občas nenechá prezidenta Baracka Obamu pořádně vyspat.

"Bylo už tak kolem desáté hodiny, všichni spali a my jsme najednou všude okolo nás slyšeli skákání a štěkání," citoval britský list The Daily Telegraph Michelle Obamovou. "Prezident a já jsme vyšli z pokoje, mysleli jsme si, že tam je nějaký člověk. Ale byl to jenom Bo. Hrál si se svým míčkem. Je tak trochu bláznivý, ale je to štěňátko, takže si rád hraje," dodala. 

Když se jí děti ptali na to, co dělá Michelle ve svém volném čase, měla pro ně jedinou odpověd. "Snažím se teď o něj starat. Takže s ním hodně chodím na procházky a také ho trénuju," uvedla americká první dáma. Jak Michelle Obamová dodala, kdyby Bo náhodou někdy utekl, byla by hodně smutná. "Ale má psí známku, takže by ho určitě někdo našel a přivedl zpátky," dodala. Trénuje malého Bo právě i proto, aby jejím dcerám Sashe a Malii neutekl. "Snažím se ho naučit poslouchat naše povely. A zatím musím říct, že mu to jde dobře," uzavřela Obamová. 

Černobílé štěně je dárkem od massechusetského senátora Edwarda Kennedyho a jeho ženy Victorie.   
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...