5. prosince 2011 8:16 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Psi a kočky v útulku poslouchají Mozarta

Psí útulek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Psí útulek - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

SYDNEY Beethoven, Mozart a Bach mají uklidňující účinek na lidskou mysl po celá staletí, ale nyní si nacházejí fanoušky i mezi psy a kočkami. Jak napsal australský zpravodajský server news.com.au, zvířecí útulek ve Wingfieldu nainstaloval hudební systém, který zvířatům nepřetržitě přehrává klasickou hudbu.

Vědecké studie už potvrdily, že klasika má na zvířata uklidňující účinky a pomáhá jim také vyrovnat se s úzkostí z odloučení od svého majitele.

Zaměstnanci útulku doufají, že účinky, které má hudba na jejich svěřence včetně například dvouletého psa Basila, zvýší počet zvířat předaných k adopci.

"Přehrávání klasické hudby pomáhá naše psy a kočky udržet uvolněnější zmírněním jejich stresu," řekla manažerka Leanne Pageová. "Psi méně štěkají a jsou vstřícnější při učení se základním povelům, což z nich činí vhodnější adepty pro lidi zvažující o adopci zvířete z útulku," dodala.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz