Jak informovala agentura Reuters, kromě zakladatele Slunečního cirkusu tvořili posádku Sojuzu profesionální kosmonauti Rus Maxim Surajev a Američan Jeffrey Williams. Ti na ISS vystřídají své krajany Gennadije Padalku a Michaela Barrata, kteří by měli 10. října dovézt Lalibertého zpět na Zemi.
Posádka ISS se kromě dostavby a údržby stanice věnuje několika výzkumným projektům, zaměřeným na pozorování Země, zkoumání adaptace lidského organismu na stav beztíže nebo možností pěstování zemědělských plodin během dlouhodobých vesmírných letů.
Ke hvězdám kvůli dobročinným účelům
Laliberté se nebude na rozdíl od svých předchůdců zabývat vědeckými experimenty, ale chce cesty do vesmíru využít k upozornění na rostoucí problémy s pitnou vodou ve světě. Hodlá uspořádat filantropické představení a chce své vesmírné kolegy především bavit. Podle agenturních zpráv by ho cesta do vesmíru měla stát okolo 35 milionů dolarů (610 milionů korun).
Zájemci o dění na stanici ISS mohou využít internetové sítě Twitter a sledovat zprávy astronautů Nicole Stottové a Jeffa Williamse.
Na 21. října je navíc naplánováno interaktivní sezení, během kterého bude posádka odpovídat na dotazy zájemců sítě Twitter.