Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 5 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rakousko odsoudilo muže s nacistickým tetováním po celém těle

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

ŠTÝRSKÝ HRADEC(RAKOUSKO) Soud na jihovýchodě Rakouska ve čtvrtek nepravomocně poslal za mříže muže, který má po celém těle vytetovány nacistické symboly, s nimiž se ukazoval na nudistickém koupališti. Jeho byt navíc vypadal jako Hitlerovo muzeum, řekl soudce, jehož citovala agentura APA. Oslavování nacistického diktátora je v Rakousku trestným činem.

Pětatřicetiletý muž ze Štýrska, jehož jméno média nezveřejnila, si má odsedět deset měsíců. K tomu dostal ještě podmíněný trest odnětí svobody v délce 20 měsíců. Obžalovaný, který je v předčasném (invalidním) důchodu, si ponechal lhůtu na odvolání.

Muž měl na těle vytetovány hákové kříže, germánské runy a nápisy někdejší nacistické strany NSDAP. Jeho byt zaplňovaly obrazy Adolfa Hitlera, skříně i nádobí s hákovými kříži a nacistické oblečení. Přechovával i vycpanou veverku, která měla pásku s hákovým křížem a imitovala nacistický pozdrav.

Náklonnost k nacismu muž nepopřel ani před porotou. „Ta doba mě zajímá,“ řekl. V mezidobí od prvního soudního přelíčení si ale nechal nacistické symboly částečně překrýt jiným tetováním.

Podle zákona lze nacistické předměty sbírat, ale nikoli vystavovat. Jako svědky proto soud vyslechl i rodiče obžalovaného. Jeho otec tvrdil, že do synova bytu léta nevkročil. Prý proto, že byl stále zavřený. „Nikdy jsem uvnitř nebyl, prádlo jsme pokládali před dveře,“ prohlásil.

Matka uvedla, že si nevšimla ani výrazného nacistického tetování na synově předloktí. „Nedívám se na něj tak podrobně, mě stačí, že mě vždy naštve, protože jídlo mu nikdy nevyhovuje,“ poznamenala do protokolu. Obžalovaný chodil k rodičům třikrát denně na jídlo.

Kamara mi dal pěstí před zraky trenérů, líčí Kúdela. Bál se o Kolářův život

Ondřej Kúdela ze Slavie a Glen Kamara z Glasgow Rangers v ostré strkanici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Odehrál bezchybný zápas, pomohl k vítězství a do čtvrtfinále Evropské ligy. Nic z toho se ale v souvislosti s Ondřejem...

Metál, nebo vězení? Americký pilot tlačil poškozené letadlo nad Vietnamem

McDonnell F-4C Phantom II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nad Vietnamem došlo v březnu 1967 k události, která v letectví opravdu není běžná: tlačení poškozeného stroje ve...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...