8. června 2008 15:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rambo mohl mít tvář Dustina Hoffmana

Dustin Hoffman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dustin Hoffman | foto: ČTK

Los Angeles Americký herec Dustin Hoffman o sobě prozradil, že kdysi odmítl návrh, aby představoval ve filmu vojáka Johna Ramba. Tato role byla nakonec svěřena Sylvesteru Stallonovi. Hoffman to řekl v rozhovoru pro americký televizní program Extra.

"Byl jsem první, koho požádali, aby ztvárnil Ramba, ale bylo tam trochu moc násilí," svěřil se sedmdesátiletý Dustin Hoffman.

John Rambo se poprvé objevil na filmových plátnech v roce 1982, do kin se vrátil o tři roky později a pak opět po tříleté pauze. Během svých eskapád bojoval v Americe, Vietnamu i Afghánistánu. Čtvrtý díl série o americkém válečném veteránovi z Vietnamu Rambo: Do pekla a zpět přišel do kin letos.
Sylvester Stallone se počátkem letošního roku svěřil, že scénář Ramba koloval po Hollywoodu koncem 70. let, kde ho odmítli Steve McQueen, Al Pacino, Gene Hackman a všechny tehdejší akční filmové hvězdy. Nezmínil se však o Dustinu Hoffmanovi, který je držitelem dvou Oscarů za nejlepší mužský herecký výkon ve filmech Kramerová versus Kramer z roku 1980 a Rain Man z roku 1989.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!