Neděle 20. června 2021svátek má Květa 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Recepty Ramsaye? Hotovky z vývařovny

Gordon Ramsay | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gordon Ramsay | foto: Lidové noviny

LONDÝN Světoznámý šéfkuchař Gordon Ramsay ohřívá ve svých londýnských restauracích jídla, která vaří v centrální vývařovně. Následně je prodává s téměř 600 procenty přirážky. Zjistil to údajně reportér britského deníku Daily Mail.

Jídla jako vepřový bok, kohout na víně, dušená vepřová líčka, pomerančový či hořký čokoládový dort jsou prý připravována ve velkém, a poté rozvážena v plastových pytlích neoznačenými dodávkami po Londýně.

Kuchařská celebrita Ramsay, majitel jediného londýnského podniku, který se může pochlubit třemi michelinskými hvězdičkami, provozuje centrální kuchyni poblíž železnice v jiholondýnském Claphamu. Odtud rozváží jídla do svých tří podniků a do bistra v Chelsea.

Personál: Polovina jídel je dovážena hotová
Ramsayho personál údajně přiznal, že polovina položek z menu v těchto čtyřech podnicích je dovážena hotová. Například rybí karbanátky dodá centrální kuchyně za necelé dvě libry (asi 60 korun) a prodají se za více než 11 liber (asi 330 korun).

Tento objev podle Daily Mail jen nahraje Ramsayho kritikům. Ramsay sám dříve mimo jiné prohlásil: "Hotové jídlo je pro mě kuchařské peklo. Je tak jednoduché připravit rychlé jídlo z čerstvých surovin, ale lidé stále vyhledávají hotovky, které všechny chutnají stejně."

Co musíte udělat? Hodit to do horké vody
Šéfkuchař centrální kuchyně Darran Ridley řekl: "Děláme kohouta na víně za dvě libry a 60 pencí (asi 80 korun). Jediné, co s ním musíte udělat, je hodit ho do vařící vody."

Richard Harden, který vydává gastronomické průvodce, prohlásil, že tento fakt pouze potvrzuje špatné mínění, které měl o těchto Ramsayho podnicích již dříve. "Běžně není na přípravných kuchyních nic špatného, ale nejsem si jistý, jestli někdy existovala přípravná kuchyně, která splňuje ty nejvyšší standardy."

Kazil si pověst již dříve
Ramsayho mluvčí řekla, že se systém používá kvůli malým kuchyním v podnicích a vakuovou metodu ohřívání známou jako "sous vide" zkoušeli prý i nejlepší světoví kuchaři. "Centrální kuchyně je moderně vybavena. Je to kuchyně Gordona Ramsayho, vaří tam kuchaři Gordona Ramsayho a vaří jídlo Gordona Ramsayho. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že je mimo naše podniky," řekla mluvčí.

Ramsay si již dříve zkazil jméno údajným podváděním své ženy, přeháněním své fotbalové kariéry a prodejem zahraničních restaurací kvůli svým finančním problémům. Ramsay se mimo jiné stáhl z Prahy, když svoji restauraci Maze přenechal letos v únoru hotelu Hilton Prague Old Town. Stalo se tak těsně před tím, než restaurace získala vzácnou michelinskou hvězdičku.

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!