14. června 2010 18:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Řečtí anarchisté vyloupili samoobsluhu, ukradené peníze pak spálili

Euro - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Euro - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SOLUŇ (ŘECKO) Skupina asi dvou desítek lidí přepadla v severořecké Soluni samoobsluhu, aby v ní uloupila peníze a prodávané zboží. Svým útokem ale nesledovali pachatelé, označení úřady za anarchisty, osobní obohacení: bankovky vybrané z pokladem vzápětí spálili a zboží chtěli rozdat náhodným kolemjdoucím.

Kvůli příchodu policie ale druhou část plánu už nestihli realizovat, uvedla řecká média.

Možná stejná organizovaná tlupa přezdívaná sdělovacími prostředky "Robinové Hoodové" již v minulosti několikrát takto přepadla samoobsluhy a nahromaděný lup rozdala na ulici. Kuriózní útoky se doposud obešly bez násilí.

Policie dorazila na místo poměrně rychle, ale maskovaní lupiči stihli uprchnout do blízkého univerzitního areálu, kam ozbrojené složky ze zákona nesmějí. Opatření skýtající útočiště pro studenty platí od nástupu demokratického zřízení v Řecku v roce 1974, a to po pádu vojenské diktatury, která se znemožnila o rok dříve mimo jiné krvavým útokem armády na budovu Polytechnické školy v Aténách.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz