Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rekord v líbání tvořili i senioři a homosexuálové

1. máj a rekord v líbání na pražském Petříně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 1. máj a rekord v líbání na pražském Petříně | foto: ČTK

PRAHA Na prostranství pod rozhlednou na pražském Petříně padl český rekord v počtu párů líbajících se na jednom místě. Prvomájový polibek pod kvetoucím stromem si zde za pět hodin dalo 841 párů; účastníci tak překonali loňský rekord. Tehdy se na stejném místě za stejnou dobu políbilo 711 dvojic.

Na splnění příslušných pravidel na místě dozíral komisař pelhřimovské agentury Dobrý den, která české rekordy registruje.
"Čekali jsme, že spousta lidí přijde cíleně, protože už o té akci vědí od loňska," řekla mluvčí organizátorů Kateřina Adamová.

Pořadatelům hrálo do karet také počasí. Dopoledne sice Petřín skropil vydatný déšť, před polednem se však vyčasilo a Pražany i turisty proto na májovou vycházku lákalo jarní slunce. O jejich zájmu svědčila snad stometrová fronta lidí vinoucí se na Újezdě ke spodní stanici lanové dráhy.

Děti i lesbičtí důchdci
"Přišly úplně všechny věkové kategorie. Máme tady i důchodce a malé děti, je to široká skupina lidí. My páry nerozlišujeme, mohou být jakéhokoliv věku a jakéhokoliv pohlaví," prohlásila Adamová. Účastníky pokusu o rekord lákal moderátor také v angličtině. Jeho vábení podlehla početná rodina thajských turistů stejně jako německy hovořící lesbický pár důchodového věku.

Tradice

Líbání pod rozkvetlým stromem mileneckým párům v Česku údajně přikazuje dávná tradice; nepolíbené ženy prý podle ní seschnou. Někteří znalci českého historického folkloru však uvádějí, že žádné prameny nepotvrzují, že by se tento zvyk na rozdíl třeba od obvyklého stavění májek na českém venkově v dávnější minulosti dodržoval.

Někteří lidé si polibek uštědřili jen letmo, ale zejména mladíci častokrát svým jazykem partnerkám vášnivě zacpali ústa na dlouhé desítky vteřin. "No co, máme se rádi a nestydíme se za to," řekl po dokončení svého příspěvku do knihy rekordů jeden ze zaujatých teenagerů.

"Za pusinku lidé dostali certifikát, že se políbili, a také čokolády, bonbony a vstup zdarma na petřínskou věž," uvedla Adamová. O tom, že pořadatelé mysleli i na bezpečnost účastníků pokusu o rekord, svědčil i jejich další dárek - každý májově roztoužený pár dostal při odchodu také kondom.


Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER TÝMU FINANČNÍCH PORADCŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Karlovarský kraj, Liberecký kraj, Jihomoravský kraj