Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řetězec pro kutily školí zaměstnance z Padesáti odstínů šedi

Magazín

  7:00
PRAHA - Svátek svatého Valentýn a premiéra filmu Padesát odstínů šedi překvapivě zalarmovala největší řetězec pro kutily ve Velké Británii. Obchody B&Q se prý předzásobily kabely, svazky drátů a řemínky, ze kterých by mohli zákazníci chtít vyrábět podomácku udělané bičíky a erotické hračky.
Drsnější sexuální praktiky. Ilustráční obrázek

Drsnější sexuální praktiky. Ilustráční obrázek foto: Shutterstock

Server The Telegraph vydal na svých stránkách memorandum obchodu s praktickými radami pro manažery. „Po premiéře filmu Padesát odstínů šedi se mohou někteří zaměstnanci setkat se zvýšeným počtem citlivých dotazů od zákazníku v souvislosti s lany, kabelovými svazky či různými pásky,“ píše se v něm.

Dokument vyzývá i ke krátkému školení. „Doporučujeme zaměstnancům, aby se seznámili s obsahem knihy Padesáti odstínů šedi. Kopie budou doručeny do každého obchodu a personál si ji může na týden zapůjčit,“ zní instrukce B&Q.

Částečně se ale jedná o vtip. „Jsme rádi, že se tím média i společnost několik dní bavila. Přiznali bychom se dřív, ale máme svázané ruce,“ prozradilo PR oddělení řetězce serveru the Guardian.

ČTĚTE TAKÉ:

Zájem o speciální erotické pomůcky se podle průzkumu serveru Lidovky.cz v posledních dnech zvýšil. S filmem to však úplně nesouvisí. „Každoročně je před Valentýnem větší poptávka po erotických hračkách všeobecně, oblast BDSM nevyjímaje,“ řekl manažer komunikace Erotic City Martin Pavliš.

„Po zkušenosti s vydáním knižní předlohy filmu očekáváme zvýšený zájem hlavně o venušiny kuličky, mileneckou kosmetiku, spodní prádlo, bičíky a podobné lehčí BDSM pomůcky,“ předpokládá Martin Ráž z butiku Intimity.

Bez znalosti reálií knihy se někteří zaměstnanci ale neobejdou. „Náš personál v butiku zná trilogii Padesát odstínů šedi a na film půjdeme všichni povinně,“ dodává Ráž. „Dámy v obchodě jsou schopny odpovědět na jakékoli otázky, ať se týkají filmu nebo dalších věcí v našem sortimentu,“ tvrdí Pavliš.

Udělej si sám

V tuzemsku se objeví ohledně filmu i speciální kolekce. „Naše módní značka F&F má ve své nabídce exkluzivní kolekci, která odkazuje právě na zmíněnou knihu a film,“ prozradil manažer komunikace mezinárodního řetězce Tesco Václav Koukolíček. Podle něj je o oblečení velký zájem.

A proč vlastně Padesát odstínů šedi zburcoval obchod pro kutily? Ve Velké Británii je velmi rozšířen druh kultury DIY (Udělej si sám). Řetězec B&Q tak předpokládá, že na oslavu Valentýna zkusí někteří lidé potěšit své miláčky ručně dělaným dárkem.

Vydání knihy v roce 2011 se projevilo ve zvýšení zájmu o erotické zboží, které se v díle nacházelo.

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...