Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Řetězec pro kutily školí zaměstnance z Padesáti odstínů šedi

Drsnější sexuální praktiky. Ilustráční obrázek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drsnější sexuální praktiky. Ilustráční obrázek | foto: Shutterstock

PRAHA Svátek svatého Valentýn a premiéra filmu Padesát odstínů šedi překvapivě zalarmovala největší řetězec pro kutily ve Velké Británii. Obchody B&Q se prý předzásobily kabely, svazky drátů a řemínky, ze kterých by mohli zákazníci chtít vyrábět podomácku udělané bičíky a erotické hračky.

Server The Telegraph vydal na svých stránkách memorandum obchodu s praktickými radami pro manažery. „Po premiéře filmu Padesát odstínů šedi se mohou někteří zaměstnanci setkat se zvýšeným počtem citlivých dotazů od zákazníku v souvislosti s lany, kabelovými svazky či různými pásky,“ píše se v něm.

Dokument vyzývá i ke krátkému školení. „Doporučujeme zaměstnancům, aby se seznámili s obsahem knihy Padesáti odstínů šedi. Kopie budou doručeny do každého obchodu a personál si ji může na týden zapůjčit,“ zní instrukce B&Q.

Částečně se ale jedná o vtip. „Jsme rádi, že se tím média i společnost několik dní bavila. Přiznali bychom se dřív, ale máme svázané ruce,“ prozradilo PR oddělení řetězce serveru the Guardian.

ČTĚTE TAKÉ:

Zájem o speciální erotické pomůcky se podle průzkumu serveru Lidovky.cz v posledních dnech zvýšil. S filmem to však úplně nesouvisí. „Každoročně je před Valentýnem větší poptávka po erotických hračkách všeobecně, oblast BDSM nevyjímaje,“ řekl manažer komunikace Erotic City Martin Pavliš.

„Po zkušenosti s vydáním knižní předlohy filmu očekáváme zvýšený zájem hlavně o venušiny kuličky, mileneckou kosmetiku, spodní prádlo, bičíky a podobné lehčí BDSM pomůcky,“ předpokládá Martin Ráž z butiku Intimity.

Bez znalosti reálií knihy se někteří zaměstnanci ale neobejdou. „Náš personál v butiku zná trilogii Padesát odstínů šedi a na film půjdeme všichni povinně,“ dodává Ráž. „Dámy v obchodě jsou schopny odpovědět na jakékoli otázky, ať se týkají filmu nebo dalších věcí v našem sortimentu,“ tvrdí Pavliš.

Udělej si sám

V tuzemsku se objeví ohledně filmu i speciální kolekce. „Naše módní značka F&F má ve své nabídce exkluzivní kolekci, která odkazuje právě na zmíněnou knihu a film,“ prozradil manažer komunikace mezinárodního řetězce Tesco Václav Koukolíček. Podle něj je o oblečení velký zájem.

A proč vlastně Padesát odstínů šedi zburcoval obchod pro kutily? Ve Velké Británii je velmi rozšířen druh kultury DIY (Udělej si sám). Řetězec B&Q tak předpokládá, že na oslavu Valentýna zkusí někteří lidé potěšit své miláčky ručně dělaným dárkem.

Vydání knihy v roce 2011 se projevilo ve zvýšení zájmu o erotické zboží, které se v díle nacházelo.

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...