Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Revoluce ve hře Monopoly. Ženy budou zvýhodňovány, za průchod startem vydělají víc než muži

Hra Monopoly v novém kabátě foto: Twitter Hasbro

NEW YORK - Svět, ve kterém ženy vydělávají víc než muži. Tuto revoluci v legendární deskové hře Monopoly připravil její výrobce, společnost Hasbro. Na obalu se poprvé místo pana Monopoly objeví slečna Monopoly a ženy budou v hlavní roli i v některých konkrétních aspektech hry.
  11:35

Pan Monopoly je ze hry, na jeviště přichází jeho ženský protějšek. V jedné z nejznámějších amerických deskovek bude v hlavní roli jeho neteř, „investiční guru“ slečna Monopolyová a vůbec všechny ženy. Za průchod startem budou například místo tradičních 200 dolarů (které budou i nadále pobírat mužští hráči) inkasovat 240 dolarů. 

Podle společnosti Hasbro jde o vůbec první hru, která chce ženy podobným způsobem zvýhodnit. „Jde o zábavný svět, kdy ženy dostanou výhodu, kterou v v běžném životě obvykle disponují muži,“ uvedla firma v oficiálním prohlášení. „Není ovšem potřeba se obávat, pokud budou pánové hrát správně, mohou nadále vydělávat více oni,“ dodává Hasbro. 

Příjmy nejsou to jediné, v čem mají ženy v novém vydání oblíbené hry přednost. Hráči budou například investovat do ženských vynálezů jako je třeba Wi-Fi nebo sušenky s kousky čokolády. Podle oficiálního stanoviska však známé části hry jako vězení či karty s bonusy a tresty zůstavají při starém.

Hasbro má za sebou několik kontroverzních vydání Monopolů. Nedávno například čelila velké kritice za verzi Monopoly Socialismus nebo Monopoly pro mileniály. Ty vyšly v roce 2018 a zaměřují se na stereotypní konzum mladých lidí, obsahují trendy jako například avokádový toust či veganství.

Autor:
Témata: Hasbro

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!