Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rezidence, ve které byl zastřelen Gianni Versace, jde do dražby

Magazín

  7:00
MIAMI - Rezidence v Miami Beach na Floridě, v níž byl v roce 1997 zastřelen italský módní návrhář Gianni Versace, jde do dražby. Aukce se uskuteční 17. září a vyvolávací cena bude 25 milionů dolarů (494 milionů korun). Oznámil to podle agentury Reuters Lamar Fisher ze společnosti Fisher Auction Company. Dražba se uskuteční přímo v rezidenci.

Rezidence Casa Casuarina, kde byl Gianni Versace zastřelen. foto: ČTK

Luxusní sídlo známé jako Casa Casuarina se rozkládá na ploše přes dva tisíce metrů čtverečních. Dům byl původně na prodej za 125 milionů dolarů (2,5 miliardy korun), za tuto částku si ho však více než rok nikdo nekoupil. Před pár měsíci byla cena snížena na 75 milionů dolarů. "Jde o jednu z nejzásadnějších nemovitostí století," okomentoval dům Lamar Fisher. "Myslíme si, že tento překrásný dům přitáhne pozornost prominentních kupců z celého světa," dodal.

Rezidence byla postavena v roce 1930 a nachází se v ní deset ložnic, jedenáct koupelen a šestnáctimetrový bazén zdobený 24karátovým zlatem. Většina pokojů je vyzdobena ručně malovanými freskami.

Versace dům koupil v roce 1992 a utratil 33 milionů dolarů za jeho rekonstrukci, kdy k domu mimo jiné přistavěl další křídlo. O pět let později byl na schodech před domem zastřelen. Současným vlastníkem rezidence je místní podnikatel, který zde několik let provozoval hotel. Ten byl ale letos uzavřen.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat