2. ledna 2011 13:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Richard se spářil s Bikirou. Dočká se pražská zoo gorilího přírůstku?

Gorilí samice Bikira s chovatelkou Gayle Lamrock po příjezdu do Prahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gorilí samice Bikira s chovatelkou Gayle Lamrock po příjezdu do Prahy | foto:  Miroslav Bobek

PRAHA Gorilí pavlon v pražské zoo v Tróji se možná dočká dalšího přírůstku. Samec Richard se totiž spářil s novou samicí Bikirou.

Richard se s Bikirou pářil na Silvestra, informovala zoo na fanouškovských stránkách na Facebooku. Zájem o ni měl i dnes, ostatní samice ale začaly žárlit a Bikiru od Richarda odehnaly. Samec se pak pokusil i o Shindu. 

Bikira se ostatním členkám pavilonu znelíbila už den před Silvestrem. Bikira se pokusila přiblížit k Richardovi, samice Kijivu a Kamba s tím ale měly problém a došlo k potyčce, Bikiře se při ní obnovilo drobné zranění na krku.

DRUHÝ POKUS NEVYŠEL:

Bikira se do Prahy přestěhovala ze zoologické zahrady v Belfastu teprve 28. listopadu. Ošetovatelé goril se diví, že našel Richard v Bikiře zalíbení tak brzy.

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.