1. listopadu 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rowlingová chtěla "zabít" Rona Weasleyho

Spisovatelka J. K. Rowlingová s herci Danielem Radcliffem, Emmou Watsonovou a Rupertem Grintem na Trafalgararském náměstí při světové premiéře filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatelka J. K. Rowlingová s herci Danielem Radcliffem, Emmou Watsonovou a Rupertem Grintem na Trafalgararském náměstí při světové premiéře filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2. | foto: ČTK

LONDÝN Fanoušci knih o Harrym Potterovi se mohli zhruba v polovině série dočkat velmi nemilého překvapení. Autorka příběhů o čarodějnickém učni Joanna K. Rowlingová se totiž chystala sprovodit z literárního světa oblíbenou postavu a nejlepšího Potterova přítele Rona Weasleyho.

Podle britského deníku The Guardian se tak chystala učinit z "čiré zlomyslnosti", přestože se na začátku psaní zařekla, že nenechá zabít žádnou ze tří hlavních postav, tedy Pottera, Weasleyho a Hermionu Grangerovou.

"Od samého začátku jsem plánovala, že nikdo z nich nezemře. Zhruba uprostřed jsem uvažovala, že jednoho z nich vymažu. Byl to nejspíš odraz skutečnosti, že jsem se v té době nacházela na nepříliš šťastném místě," řekla Rowlingová herci Danielu Radcliffovi, který Pottera ztvárnil na filmovém plátně.

PSALI JSME:

Rowlingová vede s Radcliffem rozhovor na speciálním bonusovém DVD ke druhé části závěrečného dílu filmového ztvárnění série, které se zanedlouho objeví v obchodech. "Pro mě je opravdovou úlevou, že o tom nyní mohu mluvit," dodala autorka.

Celá série o čarodějnickém učni se však úplně bez obětí kladných postav neobešla. Rowlingová nechala mimo jiné zemřít rozvážného šéfa Bradavic Albuse Dumbledora či Harryho sovu Hedviku.

Zprávu, že Weasley přežil autorčiny "nekalé úmysly", přijali fanoušci s úlevou. "Ron nemohl zemřít, protože je opravdovou láskou Hermiony," píše jeden z nich na fanouškovském serveru The Leaky Cauldron. "Zabila tři moje nejoblíbenější postavy - Siriuse, Snapa a Dobbyho. Předpokládám, že nyní bych jí měl být vděčný, že Rona ušetřila," dodává další.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz