3. srpna 2010 13:14 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ruska maluje obrazy svými ňadry. O netradiční výtvory je zájem

Ruská umělkyně používá k malování opravdu netradiční nástroj - svá ňadra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská umělkyně používá k malování opravdu netradiční nástroj - svá ňadra. | foto: www.youtube.comReprofoto

MOSKVA Ruská amatérská umělkyně, která si nechá říkat Viktoria, používá k malování opravdu netradiční nástroj - svoje ňadra. Její obrazy mají velký ohlas a žena má mnoho obdivovatelů.

Touto neobvyklou cestou se vydala asi před rokem, píše agentura Reuteurs. Jedné noci prý měla sen, jak maluje krásnou květinu za pomocí svých ňader a rozhodla se, že to vyzkouší ve skutečnosti.

Na obraz se našel kupec, který ho velmi obdivoval, a právě to umělkyni inspirovalo.

Její práce už mají hodně fasnoušků, kteří si obrazy prohlížejí v umělecké galerii, ale mohou si je i objednat online.

Podle této extravagantní umělkyně není důležité, čím malujete, ale co při tvorbě cítíte. Maluje květiny, přírodu, ale i abstrakci. Preferuje hlavně vodové barvy nebo tempery, protože na papíře zanechávají stopy kůže, což mnoho jejích klientů vyžaduje.

"Je to velmi jednoduché, vezmu plátno, dám barvu na paletu, pak na svá prsa a maluji s nimi na plátno," vysvětluje svou taktiku. Dodává ale, že je to mnohem náročnější než malovat rukou.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!