Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Rusové vyhráli mistrovství světa v ‚tankovém biatlonu‘

Kazachstán

6:00
MOSKVA - Rusové vyhráli první ročník "mistrovství světa v tankovém biatlonu", jenž se konal poblíž Moskvy. Vítězům dnes osobně poblahopřál ruský prezident Vladimir Putin.

Sovětský tank IS-3 (ilustrační fotografie). foto: Wikipedia Commons

Soutěž se konala v době vyhroceného ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny, přičemž Západ Moskvu podezřívá z podpory tamních proruských separatistů.

Šampionátu v tankovém biatlonu se tak zástupci západních armád neúčastnili, protože země NATO podle ruské armády účast odmítly.

Šéf Kremlu dnes ocenil "mistrovské ovládání bojové techniky všemi účastníky", řekl Putinův mluvčí Dmitrij Peskov. Soutěžilo se v disciplínách jako střelba na cíl a jízda přes překážky.

Z 36 účastnických mužstev Rusové obsadili první, třetí i šestou příčku. Druhý skončil tým z Kazachstánu. Soutěžící pocházeli z 12 zemí včetně Venezuely, Číny nebo Srbska.

Akce, která se konala ve vojenském prostoru Alabino ve dnech 4. až 16. srpna, přilákala dohromady více než 70.000 diváků.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...