Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Růžový Hitler v reklamě pro mládež. Sicilané vidí rudě

Plakát ruzovy Hitler | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakát ruzovy Hitler | foto: Reprofoto

ŘÍM Obří plakáty s německým diktátorem Adolfem Hitlerem vzbudily vášnivou debatu v Itálii. Vůdce je na nich oblečen v růžové uniformě a místo hákového kříže má na ruce červené srdce. Jedná se o svéráznou reklamu na módní řadu oblečení pro mladé, která zaplavila ulice Palerma, největšího sicilského města.

"Změň svůj styl, nenásleduj svého vůdce," zní slogan na plakátu.  Jenže spoustu obyvatel reklama uráží a volají po tom, aby byla okamžitě odstraněna. Starostovi Palerma si na plakáty stěžoval i městský radní ze středolevé Demokratické strany Rosario Filoramo.

"Použít portrét osoby zodpovědné za nejhorší kapitoly minulého století je urážlivý k ústavním principům naší země a našim obyvatelům," citoval politika britský list The Daily Telegraph.

Mít svůj styl a nejít s davem
"Hitlerův obličej na plakátu nemůžeme pominout jako nevinné reklamní sdělení," prohlásil další místní úředník Fabrizio Ferrandelli.

Reklamní agentura, která s nápadem přišla však reakce hodnotí jako přehnané. Jejich záměrem prý bylo motivovat mladé lidi k tomu, aby se při výběru módy nenechali strhnout davem.

"Zesměšnili jsme Hitlera způsobem, který naláká mladé lidi k tomu, aby si vytvořili svůj vlastní styl a nenechali se ovlivnit svými vrstevníky," prohlásil jeden ze zaměstnanců agentury Daniele Manno. Navíc, obyvatelé Palerma by se teď měli připravit na další vlnu reklam – tentokrát s čínským vůdcem Mao Ce-tungem.

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...