Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Růžový Hitler v reklamě pro mládež. Sicilané vidí rudě

Plakát ruzovy Hitler | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakát ruzovy Hitler | foto: Reprofoto

ŘÍM Obří plakáty s německým diktátorem Adolfem Hitlerem vzbudily vášnivou debatu v Itálii. Vůdce je na nich oblečen v růžové uniformě a místo hákového kříže má na ruce červené srdce. Jedná se o svéráznou reklamu na módní řadu oblečení pro mladé, která zaplavila ulice Palerma, největšího sicilského města.

"Změň svůj styl, nenásleduj svého vůdce," zní slogan na plakátu.  Jenže spoustu obyvatel reklama uráží a volají po tom, aby byla okamžitě odstraněna. Starostovi Palerma si na plakáty stěžoval i městský radní ze středolevé Demokratické strany Rosario Filoramo.

"Použít portrét osoby zodpovědné za nejhorší kapitoly minulého století je urážlivý k ústavním principům naší země a našim obyvatelům," citoval politika britský list The Daily Telegraph.

Mít svůj styl a nejít s davem
"Hitlerův obličej na plakátu nemůžeme pominout jako nevinné reklamní sdělení," prohlásil další místní úředník Fabrizio Ferrandelli.

Reklamní agentura, která s nápadem přišla však reakce hodnotí jako přehnané. Jejich záměrem prý bylo motivovat mladé lidi k tomu, aby se při výběru módy nenechali strhnout davem.

"Zesměšnili jsme Hitlera způsobem, který naláká mladé lidi k tomu, aby si vytvořili svůj vlastní styl a nenechali se ovlivnit svými vrstevníky," prohlásil jeden ze zaměstnanců agentury Daniele Manno. Navíc, obyvatelé Palerma by se teď měli připravit na další vlnu reklam – tentokrát s čínským vůdcem Mao Ce-tungem.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....