17. února 2013 11:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rybka s jackpotem v estonské rybářské soutěži uplavala

V Estonsku nabízeli za označenou rybku jackpot 50 000 eur. Své štěstí přišly zkusit tisíce lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Estonsku nabízeli za označenou rybku jackpot 50 000 eur. Své štěstí přišly zkusit tisíce lidí. | foto: Reuters

VILJANDI Tisíce lidí se v sobotu vydaly na zamrzlé jezero v jižním Estonsku v naději, že se jim podaří z jeho chladných vod vylovit označenou rybku představující jackpot 50 000 eur (asi 1,3 milionu korun). Bohužel právě "jackpotová" rybička jim uplavala.

Štěstí v rámci estonského festivalu o zlatou rybku na jezeře Viljandi pokoušelo 6500 lidí, uvedli organizátoři. Ti před týdnem vypustili do jezera 130 označených rybek; pro získání jackpotu bylo třeba vylovit nejméně 17 označených ryb tří druhů plus tu s jackpotem. To se ale nikomu nepodvedlo.

Nejvyšší částku - 3000 eur - nakonec vytáhla osmadvacetiletá studentka ošetřovatelství Merike Maetagaová. "Přišla jsem jenom pro zábavu a to, že jsem získala nejvyšší cenu, je naprosté překvapení. Rybařím od dětství, kdy mě otec začal brát na ryby," dodala.

Rybaření je jedním z nejoblíbenějších koníčků v malém pobaltském státě s 1,3 miliony obyvatel. Festival se každoročně koná na jezeře, na němž tloušťka ledu letos dosáhla 30 centimetrů. "Tohle je jedna z největších rybářských soutěží na světě," řekl porotce Martin Meier.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz