29. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Lákadlo na turisty jménem Hello Kitty. Rychlovlak s kočičkou bude jezdit v západním Japonsku

Taroko Express je speciální vlak na Taiwanu inspirovaný postavičkou Hello Kitty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taroko Express je speciální vlak na Taiwanu inspirovaný postavičkou Hello Kitty. | foto: Reuters

Bílorůžový rychlovlak ve stylu komiksové postavičky Hello Kitty bude od soboty po tři měsíce jezdit mezi japonskými městy Ósaka a Fukuoka. O nezvyklém tahu společnosti West Japan Railway, která dnes soupravu představila, informovala agentura AFP. Motiv Hello Kitty zdobí okna, sedadla i podlahu.

Společnost chce nevšedním designem přilákat turisty. Ze stejného důvodu nejsou v prvním voze soupravy sedačky a pasažéři si zde budou moci koupit regionální produkty a jídlo typické pro západní Japonsko.

V dalším z vozů se nachází velká postavička Hello Kitty. Na sobě má stejnou uniformu jako posádka vlaku a fanoušci se u ní mohou vyfotit.

Taroko Express je speciální vlak na Taiwanu inspirovaný postavičkou Hello Kitty.
Taroko Express je speciální vlak na Taiwanu inspirovaný postavičkou Hello Kitty.

Postavičku Hello Kitty přivedla na svět v roce 1974 japonská návrhářka Juko Šimizuová. Kočička s věčnou mašličkou na hlavičce, symbol japonské popkultury kawai, posléze dobyla celý svět. Nezaměnitelné logo nyní zdobí všemožné výrobky - od klíčenek přes motorový olej a letadla až po toaletní papír.

ČTK