Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychlým milovníkům pomůže sprej

Magazín

  12:56
VÍDEŇ - Rychlým milovníkům by mohl v budoucnu pomoci speciální sprej. Medicínská studie podle rakouského serveru diepresse.com prokázala, že preparát jejich vyvrcholení oddálil. Dobu tak prodloužil až na šestinásobek.
Ilustrační foto

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Předčasnou ejakulací podle dostupných údajů může trpět až třetina mužů. Lékaři ji diagnostikují tehdy, pokud vyvrcholení přichází už po dvou minutách sexu či ještě před samotným aktem.

Nový sprej obsahuje znecitlivující látky lidokain a prilokain. Jeho účinek zkoušeli odborníci na třech stovkách pacientů v Česku, Británii, Polsku a Maďarsku. Bez pomoci přípravku dosáhli muži, jimž bylo v průměru 35 let, vyvrcholení po 40 vteřinách. Po použití preparátu to bylo průměrně za více než tři a tři čtvrtě minuty.

Studie trvala tři měsíce. Její účastníci se měli vždy 24 hodin před sexem zdržet jakéhokoliv sexuálního počínání. Pět minut před pohlavním aktem pak sprej použili. Mírně zafungoval ale i placebo efekt. Když figuranti dostali sprej bez účinných látek, dosáhli orgasmu průměrně za více než minutu.

Při používání přípravku se neobjevily žádné vedlejší účinky. Ve srovnání s jinými terapiemi, kdy se například užívají antidepresiva, by tedy sprej mohl být bezpečnější. Různé znecitlivující masti a gely se využívají už dnes.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat