1. prosince 2011 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Šaty Amy Winehousové vydražili za 1,3 milionu

Mitch Winehouse na dražbě šatů jeho dcery Amy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mitch Winehouse na dražbě šatů jeho dcery Amy | foto: Reuters

LONDÝN V přepočtu 1,3 milionu korun zaplatilo muzeum módy z Chile v aukci za šifonové šaty, jež měla na sobě britská zpěvačka Amy Winehousová na obálce svého druhého a zároveň posledního alba Back to Black.

Výtěžek z dražby půjde na nadaci nesoucí jméno zpěvačky, jež předčasně zemřela koncem července. Prodej krátkých bílých šatů s červenými puntíky thajské značky Disaya, v nichž Winehousová sedí na fotce zdobící obálku desky Back to Black, za niž získala cenu Grammy, vynesl přes 43.000 liber, informovala agentura AP.

Šaty Amy Winehouse vydražili za 1,3 milionu


Otec Amy Winehousové, který se na aukci v Londýně přišel podívat, řekl, že peníze, jež se z dražby podařilo získat, budou skvělé pro začátek nadace Amy Winehouseové. Tu rodiče zpěvačky založili proto, aby pomáhala mladým lidem, kteří se podobně jako jejich dcera potýkají ze závislostí na návykových látkách.

Sedmdvacetiletá Winehouseová byla nalezena mrtvá ve svém domě 23. července. Příčinou smrti bylo to, že vypila příliš alkoholu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz