Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Seance s duchy osobností: Michael Jackson ze své smrti nikoho neviní

V předvečer Halloweenu proběhne duchařská seance. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V předvečer Halloweenu proběhne duchařská seance. | foto: Shutterstock

LONDÝN/PRAHA Blíží se Halloween - svátek zesnulých. Přesně o půl jedenácté londýnského času se dnes díky internetové sociální síti Twitter začali vyvolávat duchové slavných. Otázky jim kladou uživatelé z celého světa a spojení jim po síti zprostředkovává médium Jayne Wallaceová.

Nadšení uživatelé sítě Twitter zatím zpovídali amerického hudebníka a herce Rivera Phoenixe, jenž zemřel v roce 1993 na následky předávkování drogami, či frontmana legendární kapely Nirvana Kurta Cobaina, jenž se zastřelil o rok později.

Phoenix se omluvil rodině a povzbudil mladé herce

"Chtěl bych se omluvit své rodině, že jsem je opustil tak zničujícím způsobem. Je mi to líto," vzkázal podle média River Phoenix, kterému bylo 23 let, když zkolaboval po předávkování heroinem a kokainem. Na dotaz jednoho z uživatelů měl pak vyzvat začínající herce, aby se nebáli naplňovat své sny a ambice a nedbali negativních poznámek kritiků.

Cobain se rozlítostnil. Kvůli drogám prý přišel o zápal v hudbě

"Mrzí mě, že jsem nechal drogy, aby mě připravily o vášeň v hudbě. Hudba mě držela na živu. Když ve mně zemřela, zemřel jsem i já," svěřil se účastníkům seance Curt Kobain, jenž se ve věku 27 let zastřelil. "Moje vášeň ale přežila díky fanouškům, kteří měli mou hudbu rádi. Chtěl bych jim za to poděkovat," dodal podle média s dojetím.

Médium Jayne Wallaceová kontaktuje duchy osobností světové kultury, vybrané na základě nominací veřejnosti v britském hlavním městě. Podrobnosti o jejím projektu Psychicsisters najdete zde.

Uživatelé Twitteru se se svými dotazy budou postupně moci obrátit například na Johna Lennona či Abrahama Lincolna. Prozatím se nepodařilo navázat spojení s Williamem Shakespearem, a tak zatím poslední duch, s nímž se uživatelé spojili, patří nedávno zesnulému "králi popu" Michaelu Jacksonovi.

Jackson ze své smrti nikoho neviní

"Za mou smrt není nikdo zodpovědný. Před léky mě mnohokrát varovali, ale bolest byla tak silná, že jsem měl pocit, že bez nich nepřežiju," řekl prý Michael Jackson, který zemřel letos v červnu po zástavě srdce způsobené předávkováním léky. Po celou dobu spojení se podle média usmíval, působil klidně a zpíval píseň "Heal the world". Nakonec vzkázal všem lidem, aby vzájemnou láskou dokončili to, co on sám již nemohl. 


Seanci můžete sledovat živě na této stránce. Odpovědi duchů totiž Wallaceová zveřejňuje opět prostřednictvím Twitteru.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!