Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Seance s duchy osobností: Michael Jackson ze své smrti nikoho neviní

Magazín

  9:36aktualizováno  17:24
LONDÝN/PRAHA - Blíží se Halloween - svátek zesnulých. Přesně o půl jedenácté londýnského času se dnes díky internetové sociální síti Twitter začali vyvolávat duchové slavných. Otázky jim kladou uživatelé z celého světa a spojení jim po síti zprostředkovává médium Jayne Wallaceová.

V předvečer Halloweenu proběhne duchařská seance. foto: Shutterstock

Nadšení uživatelé sítě Twitter zatím zpovídali amerického hudebníka a herce Rivera Phoenixe, jenž zemřel v roce 1993 na následky předávkování drogami, či frontmana legendární kapely Nirvana Kurta Cobaina, jenž se zastřelil o rok později.

Phoenix se omluvil rodině a povzbudil mladé herce

"Chtěl bych se omluvit své rodině, že jsem je opustil tak zničujícím způsobem. Je mi to líto," vzkázal podle média River Phoenix, kterému bylo 23 let, když zkolaboval po předávkování heroinem a kokainem. Na dotaz jednoho z uživatelů měl pak vyzvat začínající herce, aby se nebáli naplňovat své sny a ambice a nedbali negativních poznámek kritiků.

Cobain se rozlítostnil. Kvůli drogám prý přišel o zápal v hudbě

"Mrzí mě, že jsem nechal drogy, aby mě připravily o vášeň v hudbě. Hudba mě držela na živu. Když ve mně zemřela, zemřel jsem i já," svěřil se účastníkům seance Curt Kobain, jenž se ve věku 27 let zastřelil. "Moje vášeň ale přežila díky fanouškům, kteří měli mou hudbu rádi. Chtěl bych jim za to poděkovat," dodal podle média s dojetím.

Médium Jayne Wallaceová kontaktuje duchy osobností světové kultury, vybrané na základě nominací veřejnosti v britském hlavním městě. Podrobnosti o jejím projektu Psychicsisters najdete zde.

Uživatelé Twitteru se se svými dotazy budou postupně moci obrátit například na Johna Lennona či Abrahama Lincolna. Prozatím se nepodařilo navázat spojení s Williamem Shakespearem, a tak zatím poslední duch, s nímž se uživatelé spojili, patří nedávno zesnulému "králi popu" Michaelu Jacksonovi.

Jackson ze své smrti nikoho neviní

"Za mou smrt není nikdo zodpovědný. Před léky mě mnohokrát varovali, ale bolest byla tak silná, že jsem měl pocit, že bez nich nepřežiju," řekl prý Michael Jackson, který zemřel letos v červnu po zástavě srdce způsobené předávkováním léky. Po celou dobu spojení se podle média usmíval, působil klidně a zpíval píseň "Heal the world". Nakonec vzkázal všem lidem, aby vzájemnou láskou dokončili to, co on sám již nemohl. 


Seanci můžete sledovat živě na této stránce. Odpovědi duchů totiž Wallaceová zveřejňuje opět prostřednictvím Twitteru.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!