2. prosince 2015 17:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sedm vil, stříbrné pruty, zlato a luxusní alkohol. Italská policie zabavila starci jmění

Zlaté mince (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zlaté mince (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

ŘÍM Tisíce lahví alkoholu renomovaných značek za zhruba čtyři miliony eur (zhruba 108 milionů Kč), mamutí kel, stříbrné pruty a zlaté mince zabavila italská policie u jednasedmdesátiletého muže, který podle vyšetřovatelů vedl zdánlivě poklidný život. Informovala o tom ve středu agentura AFP.

Jak se muž ke všemu zboží dostal, policie neupřesnila. Bernímu úřadu ale přiznával jen skromné příjmy. Neví se ani, jak na něj policie přišla.

Muž prý měl k dispozici sedm vil poblíž hranice se Švýcarskem. Policie v nich mimo jiné nalezla 20 tisíc lahví whisky, vína a šampaňského známých značek, mamutí kel dlouhý metr a půl, 75 zlatých mincí a také 75 kilogramů stříbra.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?