28. srpna 2014 9:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Příbuzní pohřbili sedmiletou indickou dívku zaživa. Zachránila ji policie

Pindar začíná v malebné horské vesničcce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pindar začíná v malebné horské vesničcce | foto:  Tomáš Černohorský, HedvábnáStezka.cz

DILLÍ Sedmiletá indická dívka přežila, když ji její příbuzní pohřbili zaživa. Z mělkého hrobu ji vysvobodil místní vesničan. Motiv jejich činu zatím není znám.

Příbuzní se dívku nejprve pokusili uškrtit, pak ji zakopali do mělkého hrobu na poli v severoindickém státě Uttarpradéš, informoval zpravodajský server BBC News s odvoláním na indickou policii

Policie pátrá po dívčině matce, strýci a tetě, kteří po činu uprchli. Podle dosavadního zjištění strýc s tetou dívce slíbili, že ji vezmou na trh, ale pak ji přiškrtili a zakopali. Když dívka přišla k vědomí, snažila se odhrabat hlínu. Při tom ji uslyšel vesničan, který zavolal policii.

Případy zabitých malých holčiček i starších dívek nejsou v Indii nijak neznámé. Ženy jsou často společensky diskriminovány a dívky jsou především v chudších oblastech považovány za finanční zátěž.

Lidovky.cz, ČTK