V amerických zábavních parcích viděl show, při níž lidé skákali na speciálních botách vysoko do výšky. Obuv, s níž mohou lidé tančit, skákat dva metry do výšky nebo běhat třímetrovými kroky, proto dovezl do České republiky.
Začal s přáteli jezdit na akce pro veřejnost i firemní setkání, kde si mohou lidé sedmimílové boty sami vyzkoušet. A pomohla mu i letošní zima, kdy milovníci adrenalinu nemohli jezdit na svých snowboardech a hledali jiná dobrodružství. „Není to klasický adrenalinový sport. Našimi hlavními zákazníky jsou nejen mladí od 13 do 26 let, kteří se chtějí odlišit od ostatních, ale také lidé kolem čtyřicítky. Pro ty je to zajímavá příležitost k pohybu pro zdraví nebo pro netradiční zábavu,“ vysvětlil Wardas.
Pohyb na sedmimílových botách je u nás zatím mezi sporty popelkou, na Ostravsku už ale pod záštitou středisek volného času vznikly první kluby teenagerů. Nyní je v Česku několik stovek speciálních bot, jež stojí kolem deseti tisíc korun, počet zájemců roste geometrickou řadou. Ač si myšlenku přivezl šiřitel sedmimílovek z USA, princip vymysleli před třiceti lety vojenští specialisté ze Sovětského svazu, aby zrychlili přepravu vojsk. Kvůli nekvalitním materiálům se jim to nepodařilo. Nápad pak oživil Němec Alexander Bock.