24. září 2010 14:55 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sejdi se se mnou, napsal Madonně sprejem na chodník. Byl zatčen

Pražský koncert Madonny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský koncert Madonny | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Fanoušek americké zpěvačky Madonny byl tento týden zatčen, když nedaleko jejího bydliště na newyorském Manhattanu sprejem psal na chodník svoje vyznání adresované popové hvězdě. Napsal to server BBC.

Devětapadesátiletý bývalý hasič Robert Linhart, který je 12 let v důchodu, byl zatčen v úterý, když na chodník psal žádost, aby se s ním zpěvačka sešla. Byl obviněn z vytváření graffiti, bránění se zadržení a nedovoleného ozbrojování 19 centimetrů dlouhým sekáčkem na led, který byl nalezen v jeho autě. Manhattanský soudce stanovil jeho kauci na 20 tisíc dolarů (asi 367 tisíc korun).

Jeden z Linhartových vzkazů žadoní: "M, vesmír nás svedl dohromady v roce 1992 a znovu letos v Praze. Prosím, sejdi se se mnou." Jejich setkání v Praze je ovšem velmi nepravděpodobné, protože Madonna v tomto roce v Česku nebyla. Naposledy do Prahy zavítala loni v srpnu v rámci turné Sticky and Sweet.

Mužova právnička Cheryl Baderová prohlásila, že nešlo o žádné ohrožující jednání. "Není zločin zbožňovat Madonnu. Kdyby bylo, soud by byl (případem) mnohem více zaneprázdněný."

ČTK, Lidovky.cz